OPRAC.:
Piotr Rzepecki
Przemysław Świderski
Polacy za granicą. Były piłkarz młodzieżowej reprezentacji Polski Karol Fila strzelił gola dla Zulte Waregem w wygranym na wyjeździe 5:1 meczu z Eupen w 33. kolejce belgijskiej ekstraklasy. To pierwsza bramka w tym sezonie zawodnika wypożyczonego z francuskiego RC Strasbourg.

Karol Fila z debiutancką bramką. Jego zespół sprawił lanie rywalom

24-letni obrońca trafił do siatki już w piątej minucie, otwierając wynik spotkania. W drugiej połowie ujrzał żółtą kartkę, a w 90. minucie został zmieniony.

Bohaterem gości był mierzący prawie dwa metry napastnik Zinho Gano - strzelec trzech goli.

Fila w przeszłości występował w Lechii Gdańsk, z której w czerwcu 2021 roku przeszedł do Strasbourga. W pierwszym sezonie rozegrał 16 meczów we francuskiej ekstraklasie, ale w rundzie jesiennej obecnej edycji tylko dwa i zdecydował się na przejście - na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu - do "Essevee" (przydomek Zulte Waregem).

Jego zespół zajmuje 16. miejsce w belgijskiej ekstraklasie z dorobkiem 27 punktów. W barwach rywali Zulte Waregem na ostatnie 15 minut wszedł Davo, a więc były piłkarz Wisły Płock. (PAP/oprac. własne)