Polacy za granicą. Oskar Zawada z golem w lidze australijskiej WIDEO

Tomasz Górski
screen YT
Polacy za granicą. Oskar Zawada imponuje formą w lidze australijskiej. W 22. kolejce A-League zdobył bramkę w przegranym meczu z Melbourne Victory (1:2). To piąty kolejny mecz z golem i w sumie trzynaste trafienie w tym sezonie.

Życiowa forma w lidze australijskiej

W seniorskiej karierze rosły (192 cm wzrostu) napastnik nie miał na koncie dwucyfrowego dorobku bramkowego.
W drużynach U-19 VfL Wolfsburg zanotował 19 (sezon 2013/14) i 16 trafień (2014/15). Najwięcej bramek strzelił w barwach Wisły Płock w sezonie 2018/19. Wówczas w Ekstraklasie 6 razy wpisywał się na listę strzelców.

Oskar Zawada ustanawia rekord w klubie... po raz drugi

W każdym z pięciu spotkań na przełomie stycznia i lutego Oskar Zawada strzelił po jednej bramce. Żaden inny piłkarz w 15-letniej historii Wellington Phoenix nie miał takiej serii. Po spotkaniu z Macarthur FC (2:2) zanotował jedynie asystę, by w kolejnych pięciu spotkaniach w lidze zdobyć 5 bramek. Łącznie ma na koncie 13 goli w 21 meczach i jest trzeci w klasyfikacji strzelców. Więcej goli strzelili Jamie Maclaren z Melbourne City (18) i Jason Cummings z Central Coast Mariners (15).

W spotkaniu Wellington Phoenix - Melbourne Victory Oskar Zawada otworzył wynik meczu w 25. minucie. Wykorzystał błąd obrońcy gości i z pola karnego przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Paulem Izzo.

Gol Oskara Zawady

Goście zdołali odwrócić losy meczu po zmianie stron. W 58. minucie Bruno Fornaroli wykorzystał zgranie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniem głową z kilku metrów doprowadził do remisu. Na kwadrans przed końcem spotkania Damien Da Silva wykorzystał zamieszanie w "szesnastce" i mierzonym uderzeniem przy słupku ustalił wynik meczu.

Wellington Phoenix FC - Melbourne Victory 1:2 (1:0)
Gole: Oskar Zawada 25' - Bruno Fornaroli 58', Damien Da Silva 76'

10 kwietnia Wellington Pheonix zagra na wyjeździe z Melbourne City.