MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Polska miażdży Słowaków na Euro U-17. Awans do ćwierćfinału turnieju

Radość Polaków z goli strzelonych Słowacji
Radość Polaków z goli strzelonych Słowacji TVP Sport
Piłkarze reprezentacji Polski do lat 17 dali prawdziwy popis w meczu o wyjście z grupy na Euro. Już na przerwę schodzili przy bezpiecznym prowadzeniu 3:0. Skończyło się 4:0. Biało-Czerwoni z drugiego miejsca awansowali do ćwierćfinału! Kapitalne zawody w pierwszej połowie rozgrywał Michael Izunwanne - autor dwóch goli, który brał udział także w trzeciej akcji bramkowej. Zobacz kluczowe momenty.

Euro U-17. Polska rozbija Słowację i ma ćwierćfinał

Młodzi Polacy najwyraźniej rozpędzają się z każdym spotkaniem. Turniej rozgrywany na Cyprze zaczęli od porażki z Włochami (0:2), potem zremisowali ze Szwecją (2:2), aż przyszedł mecz o wszystko, czyli ze Słowacją - awans do ćwierćfinału.

Prowadzenie dał nam zmiennik w ostatnim spotkaniu, Michael Izunwanne. Napastnik skorzystał na przywileju korzyści i prawą nogą skierował piłkę do siatki. Potem od jego wspaniałego podania zaczęła się akcja na 2:0, którą efektowną piątką wykończył partner z ataku, Oskar Pietuszewski.

Polska zachowała szanse na ćwierćfinał Euro U-17. Remis ze Szwedami

Izunwanne dobił Słowaków tuż przed przerwą, kiedy wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Młodych prędko pochwalił selekcjoner pierwszej reprezentacji. Po pierwszym golu Michał Probierz napisał: - Brawo i oby tak dalej. Trzymamy kciuki za naszą reprezentację u- 17

Aktualna tabela grupy C na Euro U-17:

• 1. miejsce - Włochy (9 punktów, bramki 6-1)
  • 2. miejsce - Polska (4 punkty, bramki 6-4)
  • 3. miejsce - Szwecja (2 punkty, bramki 3-4)
  • 4. miejsce - Słowacja (1 punkt, bramki 0-6)

- Jest się czym zachwycać, jest czym chwalić. Są rodzice na Cyprze, chyba ich synowie szykują spóźniony prezent na Dzień Matki - podsumował w przerwie komentator TVP Sport, Aleksander Roj.

- Grają na bardzo wysokim poziomie, z dużą energią i zaangażowaniem. Wszystko się tutaj "zgadza" - dodawał siedzący obok niego Marek Wasiluk. Pochwalił kapitana - Mateusza Dziewiatowskiego - i obu napastników będących w "wybitnej dyspozycji".

Polska za sprawą Stanisława Gieroby podwyższyła wynik w drugiej połowie, jednak z drugiego spotkania naszej grupy napłynęły chwilę wcześniej niepokojące wieści - Szwecja wbiła bramkę Włochom, objęła prowadzenie i tym samym przeskoczyła nas w wirtualnej tabeli. Na szczęście po chwili był już remis, dający nam awans. W ostatnim kwadransie liderzy grupy trafili jeszcze na 2:1.

Wieczorem Polacy poznają rywala w ćwierćfinale. Może nim zostać Francja, Anglia albo liderująca w grupie D Portugalia.