Polska - Słowenia: fani w Bytomiu nie doczekali się zwycięstwa reprezentacji. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Kibice Biało-Czerwonych mocno wspierali w Bytomiu reprezentację Polski w spotkaniu ze Słowenią  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kibice Biało-Czerwonych mocno wspierali w Bytomiu reprezentację Polski w spotkaniu ze Słowenią Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok
W rozegranym 19 kwietnia meczu towarzyskim hokejowa reprezentacja Polski przegrała w Bytomiu ze Słowenią 1:3. Dla Biało-Czerwonych to druga porażka podczas przygotowań do majowych mistrzostw świata elity, w których zagrają po raz pierwszy od 22 lat. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Polska - Słowenia.

Polska - Słowenia: Fani w Bytomiu nie doczekali się zwycięstwa reprezentacji

Przygotowująca się do majowych mistrzostw świata w Czechach reprezentacja Polski po raz drugi przegrała w Bytomiu ze Słowenią. Mecz była zacięty, a na lodzie kilka razy iskrzyło. Spadkowicz z elity okazał się dla Biało-Czerwonych znacznie trudniejszym rywalem niż tydzień wcześniej w Krynicy Węgrzy, a poza tym był na innym etapie przygotowań do swoich MŚ niż Polacy.

W piątkowym spotkaniu na lodowisku imienia Braci Nikodemowiczów trener Robert Kalaber zdecydował się skorzystać z trzech zawodników GKS Katowice, którzy dołączyli do kadry po zakończeniu finałowych zmagań. Na lodzie zobaczyliśmy debiutującego w drużynie narodowej Kacpra Maciasia oraz Grzegorza Pasiuta i Igora Smala. Pozostała piątka zawodników powołanych z drużyny wicemistrza Polski, a także kapitan Re-Plast Unii Oświęcim Krystian Dziubiński jeszcze odpoczywała po trudach rywalizacji o złoto.

Słoweńcy mogli objąć prowadzenie już w 7 minucie, bo Matic Torok miał przed sobą pustą bramkę, ale strzelił obok słupka. Polacy dopingowani w Bytomiu przez 1,5-tysiąca widzów odpowiedzieli okazjami Patryka Krężołka i Arona Chmielewskiego, ale obaj chybili celu.

Goście objęli prowadzenie po szybkiej kontrze. Miha Bericić nie trafił czysto w krążek, lecz ten przetoczył się za plecami stojącego w naszej bramce Tomasa Fucika i Marcel Mahkovec z bliska wepchnął go doi siatki.

Choć był to mecz towarzyski to w I tercji doszło do dwóch starć między zawodnikami ob u drużyn. Za pierwszym razem sędziowie byli wyrozumiali, ale za drugim odesłali na ławkę kar czterech graczy (po dwóch z obu stron). W III tercji pięściarski pojedynek Bartosza Ciury i Anże Kuralta zakończył się nałożeniem na obu zawodników kary meczu.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU POLSKA - SŁOWENIA W BYTOMIU

II tercja rozpoczęła się od świetnej sytuacji Roberta Sabolicia, którego strzał z najbliższej odległości powstrzymał Fucik. Później nasz zespół zaczął grać odważniej i Kamil Wałęga precyzyjnym strzałem w okienko zakończył kontrę Biało-Czerwonych doprowadzając do wyrównania. Później Polacy przez blisko dwie minuty grali w podwójnej przewadze, ale jej nie wykorzystali i na dodatek sami złapali jeszcze karę.

Słoweńcy szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili w III tercji wykorzystując okres gry w przewadze. Po strzale z dystansu Roka Ticara lot krążka zmienił stojący przed bramkarzem Blaż Tomażević. Biało-Czerwoni starali się wyrównać i ostrzeliwali bramkę Zana Usa.

W samej końcówce znów nie wykorzystaliśmy przewagi, choć wycofaliśmy bramkarza i graliśmy sześciu na czterech. Skończyło się to jednak stratą krążka i strzałem do pustej bramki Sabolicia, który przypieczętował wygraną Słoweńców. Po końcowej syrenie kibice obejrzeli jeszcze rozgrywany dla urozmaicenia widowiska konkurs karnych, który wygrali Polacy 3:1.

Kolejnymi sprawdzianami formy przed rozpoczynającymi się 10 maja w Czechach MŚ elity będą dla Biało-Czerwonych dwa wyjazdowe pojedynki z Wielką Brytanią, do których dojdzie 26 i 27 kwietnia w Nottingham. Ostatnimi meczami kontrolnymi dla naszej kadry przed wyjazdem do Ostrawy będa potyczki ze Słowacją w Żylinie 3 maja i Danią w Sosnowcu 7 maja.

Polska - Słowenia 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Bramki 0:1Marcel Mahkovec - Miha Beričič (16), 1:1 Kamil Wałęga - Alan Łyszczarczyk (29), 1:2 Blaž Tomaževič - Rok Tičar (47), 1:3 Robert Sabolić (59)