Polska wygrała kolejny raz w Siatkarskiej Lidze Narodów Kobiet [ZDJĘCIA]

Dariusz Knopik
Radość Polek jest w pełni uzasadniona. Wygrały trzy mecze w Bydgoszczy i awansowały w klasyfikacji generalnej Dariusz Bloch
W ostatnim meczu bydgoskiego turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet Polska pokonała Belgię 3:1. To było trzecie zwycięstwo biało - czerwonych odniesione w hali Łuczniczka. Podopieczne Jacka Nawrockiego awansowały na 9. miejsce w klasyfikacji generalnej. Następny turniej od wtorku w Wałbrzychu.

POLSKA - BELGIA 3:1
Sety: 22:25, 25:22, 27:25, 25:14
POLSKA: Pleśnierowicz 4, Mędrzyk 6, Kąkolewska 11, Smarzek 22, Grajber 3, Polańska 6, Witkowska (libero) oraz Twardowska 6, Efimienko 2, Nowicka, Łukasik 2. Punkty: atak - 46, serwis - 6, blok - 10, błędy rywalek - 30.
BELGIA: Herbots 12, Van Avermaet 3, Grobelna 14, Van Gestel 14, Janssens 12, Van De Vyver 1, Guilliams (libero) oraz Flament, Stragier 1, Lemmens 1. Punkty: atak - 44, serwis - 5, blok - 9, błędy rywalek - 28.

Trener Jacek Nawrocki dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie w porównaniu do dwóch wcześniejszych meczów z Argentyną i Niemcami. Za środkową Zuzannę Efimienko zagrała Gabriela Polańska.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi niż 2 punkty. Polki prowadziły już 22:20, ale w końcówce zagrały źle. Miały wielkie problemy z poprawnym przyjęciem zagrywki Celine Van Gestel i wyprowadzeniem skutecznych ataków. Wykorzystały to rywalki, które zdobywały kolejne punkty z kontr. Prócz braku przyjęcia, drugim słabszym elementem była zagrywka. Polki popsuły aż 5 serwisów.

Druga partia zaczęła się od serii udanych zagrywek Marleny Pleśnierowicz, która pole serwisowe opuściła przy wyniku 4:0. Ale po chwili wróciły demony z pierwszego seta i po kilku błędach był remis 7:7. Do końca trwała już zacięta walka, z tą różnicą, że tym razem w końcówce lepiej zagrały Polki.

Początek trzeciego seta był wyrównany, ale od stanu 10:10 biało-czerwone straciły 4 punkty z rzędu i sytuacja stała się nieciekawa. Potem goniły wynik, doprowadziły do remisu i wyszły na minimalne prowadzenie. Doszło do gry na przewagi, w której Polki wykorzystały trzeciego setbola.

Czwarta partia tylko początkowo była wyrównana. Z każdą kolejną akcją Polki nabierały pewności i zaczęły przypominać zespół ze zwycięskich meczów z Argentyną i Niemkami. I zwycięstwo było tylko kwestią czasu.

Trener Jacek Nawrocki przed Ligą Narodów Siatkarek w Bydgoszczy.

Po czterech turniejach Polki zajmują 9. miejsce z dorobkiem 17 punktów. Kolejny turniej od wtorku w Wałbrzychu. Rywalkami Rosja, Japonia i Dominikana.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Materiał oryginalny: Polska wygrała kolejny raz w Siatkarskiej Lidze Narodów Kobiet [ZDJĘCIA] - Gazeta Pomorska