Ponad 10.000 kibiców Górnika Zabrze dało z siebie wszystko. A potem piłkarze usłyszeli sporo mocnych słów

Rafał Musioł
Kibice Górnika Zabrze zobaczyli porażkę z Zagłębiem Lubin 0:2.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
Kibice Górnika Zabrze znów przeżyli duże rozczarowanie. Ich zespół przegrał z Zagłębiem Lubin i ponownie znalazł się w strefie spadkowej. Zobaczcie zdjęcia fanów czternastokrotnych mistrzów Polski z tego spotkania.

Poniedziałkowy termin nie sprzyja wypełnianiu stadionów PKO Ekstraklasy. Widoczne to było także w Zabrzu, gdzie na meczu z Zagłębiem Lubin pojawiło się 10.337 fanów, co stanowi najniższą frekwencję w tym sezonie. Poprzedni antyrekord wynosił 14.783 osób, jakie zasiadło na spotkaniu z Widzewem.

Tym niemniej doping z Torcidy był efektowny i energetyczny, mający uchronić zespół przed porażką i obsunięciem się do strefy spadkowej. W pierwszej połowie piłkarze Jana Urbana stracili jednak gola i w wirtualnej tabeli znaleźli się pod "kreską".

- Chcemy zwycięstwa, Górnicy, chcemy zwycięstwa - skandowali kibice, gdy piłkarze schodzili na przerwę.

W drugiej połowie zabrzanie atakowali i niemiłosiernie partaczyli kolejne sytuacje. A w ostatniej akcji meczu stracili gola numer dwa.

Wtedy kibice nie wytrzymali i zespół usłyszał sporo mocnych i gorzkich słów....

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)