Porażka Jagody Gruszczyńskiej i Aleksandry Wachowicz w pierwszym meczu mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Porażka w trzech setach

Mateusz Pietras
Siatkarki plażowe Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz przegrały inauguracyjny mecz na ME PZPS/ KATARZYNA POREBSKA
Polskie siatkarki plażowe Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz przegrały na inaugurację mistrzostw Europy w Wiedniu z Czeszkami Mirosławą Dunarovą i Danielą Resovą 1:2 (17:21, 21:16, 13:15). W drugim meczu spotkają się z mistrzyniami Europy Łotyszkami Tiną Graudiną i Anastasiją Samoilową. Z grupy do fazy pucharowej awansują trzy duety. Drugi występ polskich siatkarek nie wcześniej niż o godz. 18.00. Transmisja na sportowych antenach Polsatu.

We środę w austriackim Wiedniu rozpoczęły się mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej. W pierwszym dniu rywalizacja toczy się w turnieju żeńskim. Pośród 32 par występujących w imprezie, znalazły się również Polki: Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. Polska para trafiła do grupy G. W pierwszym swoim meczu na ME zmierzyły się z Czeszkami Mirosławą Dunarovą i Danielą Resovą.

Nienajlepsze otwarcie

Pierwsza faza inauguracyjnego seta była wyrównana. Od stanu 4:4 rywalki budowały przewagę nad Polkami. Pomimo trzy punktowej różnicy szybko doprowadziły do równowagi. Reprezentantki Polki potrafiły objąć prowadzenie, jednak w drugiej fazie seta obniżyły jakość i skuteczność gry, z czego skrzętnie skorzystały Czeszki wychodząc na prowadzenie 16:14. Para Gruszczyńska/Wachowicz nie była w stanie tej różnicy zniwelować. Pierwsza partia padła łupem Dunarovej i Resovej 21:17.

Szybka odpowiedź

Polskie siatkarki podrażnione porażką w pierwszej partii szybko zbudowały sobie kilkupunktowe prowadzenie. Z piętnastu punktów, zdobyły, aż dziesięć. Sąsiadki z południa raz na jakiś czas potrafiły skracać dystans punktowy, jednak spotkanie w drugim secie w pełni było kontrolowane przez Biało-Czerwone, które wygrały 21:16.

Falująca gra

Pomimo dobrego początku (3:0), Gruszczyńska i Wachowicz szybko straciły kilkupunktową przewagę. Od stanu 6:7 ani razu nie wyszły na prowadzenie. Rywalki do końca utrzymywały minimalną przewagę i zwyciężył po zaciętym tie-breaku 15:13.

Polskie siatkarki plażowe szybką mogą zmazać plamę po pierwszym meczu. Tego samego dnia zagrają drugie spotkanie z obrończyniami tytułu Łotyszkami Tiną Graudiną i Anastasiją Samoilową. Mecz rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 18.00.

Transmisja z mistrzostw Europy na sportowych Polsatu.