PŚ w kombinacji norweskiej. Piętnaste miejsce Joanny Kil w Ramsau, pierwsza wygrana Hagen. Lamparter znów lepszy od Riibera

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Kombinatorka norweska Joanna Kil z najlepszym wynikiem w karierze
Kombinatorka norweska Joanna Kil z najlepszym wynikiem w karierze JOE KLAMAR/AFP/EAST NEWS
Joanna Kil zajęła najwyższe w karierze 15. miejsce w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, które odbyły się w Ramsau. Pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła Norweżka Ida Marie Hagen Wśród mężczyzn zwyciężył obrońca tytułu Austriak Johannes Lamparter.

Kapitalny weekend Pucharu Świata w wykonaniu Joanny Kil

Polska kombinatorka norweska Joanna Kil znalazła się na piętnastej pozycji w drugim konkursie Pucharu Świata rozgrywanego w Ramsau. W Rumunii Polka miała 1.42,6 straty do zwyciężczyni, a linię mety minęła 0,1 s po Japonce Yunie Kasai.

Kil dzień wcześniej była 16., a w pozostałych czterech startach w PŚ była 18., dwukrotnie 19. - w tym w swoim debiucie w grudniu ubiegłego roku - oraz 20.

Norweżka Ida Marie Hagen przerwała dominację rodaczki Westvold Hansen, która wygrała 15 poprzednich zawodów Pucharu Świata, a od początku rywalizacji kobiet w tym cyklu, tj. od grudnia 2020 roku, triumfowała 22 razy w 25 startach (wliczając dwie konkurencje drużynowe).

Na trzeciej pozycji uplasowała się Austriaczka Lisa Hirner ze stratą 49 s do Hagen.

Drugie zwycięstwo z rzędu obrońcy tytułu

Broniący Kryształowej Kuli Austriak Johannes Lamparter wygrał po raz drugi z rzędu zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Po zwycięstwie w piątek triumfował także w Ramsau w sobotę, nieznacznie wyprzedzając dominatora Norwega Jarla Magnusa Riibera. Polacy nie startowali.

Lamparter zajmował czwartą lokatę po skokach, podczas gdy Riiber był drugi, ale na mecie biegu to reprezentant gospodarzy był pierwszy, z przewagą 1,6 s nad Norwegiem. Trzecie miejsce zajął rodak zwycięzcy Stefan Rettenegger, 0,3 s za Riiberem.

Norweg utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W dotychczasowych siedmiu zawodach w tym sezonie czterokrotnie triumfował i trzy razy był drugi. Ma 90 punktów przewagi nad Lamparterem.

Kolejna runda PŚ w tej dyscyplinie zaplanowana jest na 12-14 stycznia w niemieckim Oberstdorfie.