Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin wygrała w Gorzowie Wielkopolskim

Karol Kurzępa
Koszykarki Pszczółki zanotowały pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie 2020/21 Energa Basket Ligi. W zaległym spotkaniu 4. kolejki podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka pokonały w Gorzowie Wielkopolskim miejscowy zespół PolskaStrefaInwestycji Enea.

To pierwsze zwycięstwo akademiczek na obcym parkiecie od 29 lutego, gdy triumfowały w Trójmieście z DGT AZS Politechnika Gdańska. Lublinianki od początku gry prezentowały się w Gorzowie lepiej od rywalek. Po pierwszej kwarcie prowadziły dziewięcioma punktami, natomiast na dużą przerwę schodziły, wygrywając 44:28.

Po zmianie stron dominacja Pszczółki na parkiecie była jeszcze bardziej widoczna, co zaowocowało wysoką wygraną. Duży wpływ na tak dobrą postawę ekipy z Lublina miał fakt, że akademiczki są w ostatnich tygodniach w rytmie meczowym, zaś gorzowianki wracają dopiero do optymalnej dyspozycji po trzytygodniowej kwarantannie. Kolejny znakomity mecz rozegrała w barwach Pszczółki Amerykanka Morgan Bertsch. 23-letnia zawodniczka zdobyła aż 32 punkty, będąc najskuteczniejszą koszykarką na boisku.

Starcie w województwie lubuskim było dla lubelskich akademiczek ostatnim meczem przed ligową przerwą na gry kwalifikacyjne reprezentacji Polski do EuroBasketu. Następna rywalizacja lublinianek w Energa Basket Ligi Kobiet jest zaplanowane na 28 listopada w Gdyni.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 59:81 (12:21, 16:23, 12:15, 19:22)

PolskaStrefaInwestycji: Hristova 15, Doyle 14, Owczarzak 10, Gustafson 9, Szott-Hejmej 7, Green 4, Kaczmarczyk, Dźwigalska, Matkowska. Trener: Dariusz Maciejewski

Pszczółka: Bertsch 32, Fassina 16, Pavel 10, O'neill 7, Sklepowicz 4, Milazzo 2, Poboży 6, Kośla 3, Duchnowska 1, Niedźwiedzka, Trzeciak. Trener: Krzysztof Szewczyk

Sędziowali: A. Wierzman, M. Koralewski, A. Kom Njilo

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonała CTL Zagłębi...