Puchar Świata: szlagier w półfinale Kanada – Rosja

Andrzej Stanowski
Chris Young
Zespół Rosji po zwycięstwie nad Finlandią 3:0 awansował do półfinału III Pucharu Świata rozgrywanego w Toronto. W walce o finał dojdzie do szlagierowego meczu Kanada – Rosja (sobota, godz. 1 w nocy naszego czasu), w drugim półfinale zagrają Szwecja i Europa (niedziela, godz. 19).

Rosjanie musieli wygrać z Finlandią, by wyprzedzić w tabeli zespół Ameryki Płn. U23. Zabójczy cios zadali Rosjanie na początku drugiej tercji, kiedy w odstępstwie dwóch minut zdobyli dwa gole.

W tym meczu przebudzili się dwaj gwiazdorzy rosyjskiej drużyny Aleksander Owieczkin i Jewgienij Małkin. Owieczkin wypracował pierwszą bramkę, drugi kapitalnym strzałem w krótki róg podwyższył wynik na 3:0. Finowie nie grali źle, ale byli podobnie jak w całym turnieju bardzo nieskuteczni, a ponadto świetnie bronił Siergiej Bobrowski.

Zespołu Czech i USA grały już tylko o honor, obie już wcześniej straciły szanse na awans do półfinałów. Pojedynek był bardzo zacięty, świetnie w ekipie Czech zagrał duet braci Michalków, zdobyli trzy gole.

Wyniki
Gr. A

Czechy – USA 4:3 (1:1, 3:1, 0:1). 1:0 Z. Michalek 13, 1:1 Pavelski 15, 2:1 M. Michalek 27, 2:2 Abdelkader 35, 3:2 Sustr 37, 4:2 M. Michalek 38, 4:3 McDonagh 43.
1. Kanada 3 6 14-3
2. Europa 3 4 7-6
3. Czechy 3 3 6-12
4. USA 3 0 5-11

Gr. B
Rosja – Finlandia 3:0 (0:0, 2:0, 1:0), 1:0 Tarasenko 24, 2:0 Telegin 26, 3:0 Małkin 44.
1. Szwecja 3 5 7-5
2. Rosja 3 4 8-5
3. Ameryka Płn. 3 4 11-8
4. Finlandia 3 0 1-9

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Puchar Świata: szlagier w półfinale Kanada – Rosja - Gazeta Krakowska