Puchar Włoch. Milan rozbił Cagliari 4:1. Cały mecz Mateusza Wieteski

Bartosz Głąb
Milan rozbił Cagliari. Cały mecz Mateusza Wieteski.
Milan rozbił Cagliari. Cały mecz Mateusza Wieteski. PAP/EPA
Puchar Włoch. AC Milan gładko rozprawił się w 1/8 rozgrywek wygrywając z Cagliari Calcio 4:1. Dwie bramki dla mediolańczyków zdobył Luka Jović, a po jednej dorzucili Chaka Traore i Rafael Leao. Cały mecz w barwach gości rozegrał Mateusz Wieteska.

Puchar Włoch. Milan rozbił Cagliari w Pucharze Włoch

W 1/8 finałów Pucharu Włoch naprzeciw siebie stanęli AC Milan i Cagliari Calcio. Zdecydowanym faworytem rywalizacji była drużyna z Mediolanu, która już w pierwszej połowie potwierdziła swoją wyższość.

W 29. minucie wynik meczu otworzył Luka Jović wykorzystując świetne podanie z głębi pola. Tuż przed przerwą ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 wykańczając fenomenalny rajd Theo Hernandeza i sytuacja Cagliari zrobiła się bardzo nieciekawa.

Tuż po zmianie stron "Rossoneri" zadali trzeci cios. Tym razem na listę strzelców wpisał się Chaka Traore wykorzystując zamieszanie w polu karnym rywali. To była pierwsza bramka dla 19-latka w seniorskiej drużynie Milanu.

Puchar Włoch. Cały mecz Mateusza Wieteski. Cagliari przegrało z Milanem 1:4

W końcówce Zito Luvumbo zdobył honorową bramkę dla Cagliari zupełnie zaskakując bramkarza mediolańczyków uderzeniem z dalszej odległości. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Rafael Leao wpadł w pole karne rywali i mocnym uderzeniem, tuż przy słupku ustalił wynik na 4:1 i mediolanczcycy zameldowali się w ćwierćfinale.

Cały mecz w barwach gości rozegrał obrońca reprezentacji Polski - Mateusz Wieteska. Pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu Polaka, ale po przerwie już zdecydowanie się poprawił.

W ćwierćfinale AC Milan zmierzy się ze zwycięzcą meczu Atalanta Bergamo - Sassuolo Calcio. Warto przypomnieć, że przed świętami Bożego Narodzenia z rozgrywek sensacyjnie odpadł Inter Mediolan przegrywając u siebie z Bologną 1:2.