Maciej Kwiatkowski
Warta Poznań vs Radomiak Radom>>>
Warta Poznań vs Radomiak Radom>>>Adam Jastrzębowski
W meczu kończącym 22. kolejkę PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań w Grodzisku Wielkopolskim zremisowała z Radomiakiem Radom. Zieloni w trzecim meczu z rzędu nie strzelili gola, ale tym razem zdobyli pierwszy punkt w 2024 roku.

Warta Poznań vs Radomiak Radom. Relacja live

Warta Poznań - Radomiak Radom 0:0
Warta: Grobelny - Bartkowski, Stavropoulos, Żurawski, Szmyt, Tiru, Luis, Mezghrani, Matuszewski, Szymonowicz, Prikryl.
Radomiak: Majchrowicz - Grzesik, Rossi, Vusković, Abramowicz, Semedo, Luizao, Donis, Wolski, Machado, Jardel.

Sędzia Patryk Gryckiewicz z Torunia wyprowadził, obie drużyny na boisko. Warta w zielonych koszulkach i białych spodenkach. Za to Radomiak w jednolitych czarnych strojach.

Chwilę trzeba poczekać na rozpoczęcie meczu. Powodem takie stanu rzeczy, jest dziura w siatce w jednej z bramek.

8 minuta - Pierwsza groźna akcja należała do Radomiaka. Dośrodkowanie ze skrzydła zamykał Rafał Wolski. Rozgrywający strzelił futbolówkę w kierunku bramki. Ta odbiła się jeszcze od nierównej murawy i zatrzymała się na poprzeczce!

Pierwszy kwadrans gry za nami. Zdecydowanie lepiej prezentuje się drużyna gości. Warta oddała inicjatywę radomianom i liczy na kontry. Za to podopieczni Macieja Kędziorka, zdominowali środek pola, ale po strzale Wolskiego niewiele z tego wynika.

15 minuta - żółta kartka dla Machado, za faul w środku pola.

25 minuta - bez emocji na murawie. Za to uaktywnili się kibice z Radomia.

28 minuta - Pierwszy celny strzał na bramkę. Uderzał głową Jan Grzesik, ale piłkę bez problemów chwycił Grobelny.

33 minuta - Jęk zawodu wydobył się z sektora kibiców gości. Z rzutu wolnego piłkę uderzył Wolski, ale ta trafiła tylko w boczną siatkę. Czyżby do trzech razy sztuka - Wolskiego?

35 minuta - Nieczyste uderzenie piłki przez Machado. Warta wciąż ma problemy z opuszczeniem własnej połowy.

45+1 - Sędzia Gryckiewicz doliczył jedną minutę i za chwilę zakończył pierwszą bezbarwną połowę. W tym czasie Warta oddała jeden strzał (niecelny) na bramkę Zielonych, zaś Radomiak - pięć.

Radomiak rozpoczął 2. połowę. W obu drużynach, bez zmian w składach. Zielonych z wysokości trybun dopinguje 120 kibiców.

W 64 minucie pierwsze zmiany i do tego dwie w zespole Warty. Na boisku nie ma już Tiru i Matuszewskiego, a na nim pojawili się: Vizinger i Kupczak. Chwilę później groźny rzut wolny dla gospodarzy, ale Miguel Luis trafił piłką w mur.

W 69 minucie miała miejsce dość niezrozumiała zmiana w zespole Radomiaka. Boisko opuścił Jardel, a więc nominalny napastnik, a w jego miejsce wszedł Vagner Dias (skrzydłowy)...

Prikryl i Matuszewski, to kolejni zawodnicy Warty, którzy opuścili boisko. W ich miejsce trener Szulczyk wystawił: Eppela i Kiełbia.

Niewiele się dzieje na murawie. To, póki co jest mecz dla tak zwanych koneserów.

Kwadrans do końca gry. Dwie roszady w Radomiaku. Na boisku nie ma już Wolskiego i Semedo, a więc dwóch najjaśniejszych zawodników. Swoją szansę otrzymali: Okoniewski i Jordao.

Mecz z wysokości trybun ogląda zaledwie 1100 fanów.

W 79 minucie miała miejsce najgroźniejsza okazja radomian, po zmianie stron. Vagner wypatrzył w polu karnym Okoniewskiego, ale piłkę po jego strzale na róg wybił Grobelny!

80 minuta - Ostatnia zmiana w Warcie. Nie ma na boisku Luisa, a jest Savić.

90 minuta - ostatnia zmiana w Radomiaku. Na murawie zameldował się Leandro, zmieniając Machado.

Ależ szansa Zielonych. Vagner dośrodkował w pole karne, na tak zwaną aferę. Tam w dogodnej sytuacji, nie trafił w nią Rossi.

Arbiter z Torunia do regulaminowych 90. minut doliczył trzy. KONIEC MECZU!

Tak zapowiadaliśmy mecz Warty z Radomiakiem

Znamy składy obu zespołów. Radomiak zagra w Grodzisku bez młodzieżowca w podstawowym ustawieniu. Co ciekawe w każdym dotychczasowym pojedynku Zielonych z Wartą w PKO Ekstraklasie zespół z Radomia zdobywał gola. Czy tak będzie dziś?

-

Szukamy alternatywnych rozwiązań. Pracowaliśmy po tych dwóch porażkach także, nad mentalnością, nad pewnością siebie

- powiedział tuż przed meczem trener Maciej Kędziorek.

Punktualnie o godzinie 19:00 rozpocznie się w Poznaniu mecz Warty z Radomiakiem. Gospodarze do niego przystąpią po dwóch wiosennych meczach, w których zgromadzili na kontach cztery oczka. Najpierw Zieloni pokonali 2:1 aktualnego mistrza Polski Raków Częstochowa, a podczas ostatniej serii gier bezbramkowo zremisowali w Chorzowie.

O takim bilansie tylko pomarzyć może Radomiak. Zawodnicy tej drużyny najpierw aż 6:0 przegrali w Krakowie z Cracovią, a w 21. kolejce u siebie 4:0 ulegli Pogoni Szczecin. Arbitrem głównym zawodów będzie Patryk Gryckiewicz z Torunia.