Korona - Raków 0:2. Radość mistrzów Polski
Korona - Raków 0:2. Radość mistrzów Polski PAP/Piotr Polak
Raków Częstochowa w zaległym meczu 2. kolejki wygrał na wyjeździe z Koroną Kielce 2:0. Wynik ustalił już w 6 minucie, a grę kończył w dziesiątkę z powodu czerwonej kartki dla Zorana Arsenicia. Mistrz Polski awansował na podium PKO Ekstraklasy, ale ma też złe wieści. Z powodu kontuzji wypadł kolejny zawodnik pierwszego wyboru.

Wynik meczu Korona Kielce - Raków Częstochowa 0:2

Dlaczego wygrał Raków? Odpowiedź poznaliśmy już na początku meczu, który pierwotnie miał się odbyć 29 lipca, ale wtedy zespół z Częstochowy wolał (i miał do tego święte prawo) skupić się w całości na walce o awans do Ligi Mistrzów.

Otóż Raków do szóstej minuty zdołał ustalić wynik, strzelając oba gole. W 3 minucie pięknie trafił zza pola karnego Ante Crnac. Zaraz potem po składnej akcji drugą bramkę dołożył Władysław Koczerhin, kiedy piłkę wystawił mu John Yeboah.

Kontuzja Ericka Otieno w meczu Korona - Raków

Mecz Korona - Raków. Problemy mistrza Polski po przerwie

W drugiej połowie o emocje zadbał Raków. Na długo przed ostatnim gwizdkiem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Zoran Arsenić. Po zejściu lidera defensywy Korona stworzyła trzy dobre okazje na gola. Najpierw fenomenalnie obronił Vladan Kovacević, później wyręczył go Fran Tudor, przyjmując strzał na siebie. W doliczonym czasie ponownie błysnął bramkarz.

Najgorsza wiadomość z perspektywy Rakowa po tym meczu to uraz Ericka Otieno. Kenijczyk przed upływem godziny upadł na murawę bez kontaktu z rywalem. To uraz mięśniowy; ucierpiała jego lewa noga.

Korona - Raków 0:2. Czerwona kartka dla Zorana Arsenicia
Korona - Raków 0:2. Czerwona kartka dla Zorana Arsenicia PAP/Piotr Polak

Tabela PKO Ekstraklasy po meczu Korona - Raków

To dwunasta wygrana Rakowa w sezonie. Dorobek wzrósł do 43 punktów. Mistrz awansował na trzecie miejsce, spychając z niego Lecha Poznań. Do liderującej Jagiellonii Białystok Raków traci już tylko dwa punkty.

Piętnasta Korona uległa po raz dziewiąty. Drużyna Kamila Kuzery ma fatalną serię. Po pokonaniu ŁKS Łódź odpadła z Pucharu Polski, a w PKO Ekstraklasie nie wygrała już ani razu (trzy porażki, dwa remisy).

W niedzielę (17 marca) Raków wybiera się na ŁKS, który przełamał niemoc. Korona tego samego dnia podejmie Pogoń Szczecin.

Oceny piłkarzy po meczu Korona Kielce - Raków Częstochowa (w skali 1-6):

Korona Kielce

• Xavier Dziekoński - 4
  • Dominik Zator - 3
  • Piotr Malarczyk - 3 (Adrian Dalmau - 3)
  • Miłosz Trojak - 4
  • Marcel Pięczek - 3
  • Yoav Hofmeister - 3
  • Jacek Podgóski - 3 (Dawid Błanik - 3)
  • Nono - 3 (Mateusz Czyżycki - bez oceny)
  • Martin Remacle - 4
  • Jakub Konstantyn - 3 (Mariusz Fornalczyk - 2)