Fran Tudor zgłosił uraz
Fran Tudor zgłosił uraz PAP, Piotr Polak
Fran Tudor to kolejny kontuzjowany piłkarz Rakowa Częstochowa. Chorwat zgłosił problemy pod koniec pierwszej połowy wyjazdowego meczu z ŁKS Łódź w PKO Ekstraklasie. Co takiego się stało? Otóż wygląda na to, że doszło do nieszczęśliwego incydentu, bez udziału rywala. Zobacz całą listę kontuzjowanych zawodników w kadrze mistrza Polski.

Raków Częstochowa - kontuzja Frana Tudora

Jeden tydzień, dwie kontuzje. Tak można podsumować mecze z udziałem Rakowa. W środę z kadry na prawie miesiąc wypadł Erick Otieno, bo naderwał mięsień dwugłowy uda przeciw Koronie Kielce w zaległym spotkaniu.

Dzisiaj czyli w niedzielę gry nie był w stanie dokończyć Fran Tudor. Wahadłowy na prawej flance upadł po strzale oddanym w końcówce pierwszej połowy z ŁKS Łódź. Ucierpiał jego lewy bark.

Decyzją piłkarza i sztabu medycznego od razu doszło do zmiany. Resztę dograł Dawid Drachal. Co z liderem zespołu? To dopiero wykażą szczegółowe badania.

Kontuzja Ericka Otieno z Rakowa Częstochowa

Raków Częstochowa bez Tudora, ale z Papanikolaou

28-letni Tudor rozegrał w tym sezonie 38 meczów. Do dwóch goli dołożył sześć asyst.

Co jest w Rakowie pocieszającego? Otóż do kadry meczowej wrócił Giannis Papanikolaou. Grek nie gra od października, kiedy też doznał urazu barku, a w połowie listopada musiał nawet przejść zabieg. To on w Łodzi wyszarpał remis, strzelając gola na 1:1.

Według trenera Dawida Szwargi bliski powrotu do składu jest jeszcze jeden długotrwale kontuzjowany piłkarz.