Jakub Jabłoński
Raków wygrał pierwszy mecz w Lidze Europy. "Medaliki" blisko "europejskiej" wiosny PAP/Waldemar Deska
Liga Europy. Raków Częstochowa wygrał pierwszy mecz w tegorocznych fazie grupowej europejskich pucharów. Austriacki Sturm Graz w 5. kolejce rozgrywek fazy grupowej Ligi Europy poległ na własnym terenie przeciwko "Medalikom" 0:1 po trafieniu w 81. minucie. Taki wynik sprawia, że podopieczni trenera Dawida Szwargi zachowali szansę na trzecie miejsce w grupie D, a jednocześnie na wiosenną grę w Lidze Konferencji.

Liga Europy. Sturm Graz - Raków Częstochowa 0:1 (0:0)

Podopieczni Dawida Szwargi świetnie weszli w mecz na austriackiej ziemi. Zabrakło tylko skuteczności i opanowania nerwów pod bramką Sturmu Graz. "Medaliki" w pierwszych 30 minutach gry mieli dokładnie TRZY świetne okazje na zdobycie otwierającego trafienia. Najpierw Ante Crnac w sytuacji niemal stuprocentowej fatalnie przestrzelił. Chorwacki napastnik został świetnie obsłużony dośrodkowaniem z prawej flanki. Ostatecznie w katastrofalny sposób chybił.

Dodatkowo parę minut temu swoją znakomitą okazję miał inny atakujący częstochowskiego klubu. Marcin Cebula odnalazł się w kapitalnej sytuacji, lecz minimalnie się pomylił i posłał piłke obok bramii strzeżonej przez Kjella Scherpena. Następnie dobrą okazję na otwierające trafienie miał Władysław Koczergin. Ukraińcowi jednak na linii strzału stanął obrońca austriackiego klubu.

Ostatecznie pierwsza połowa nie przyniosła nam bramek i liczna grupa kibiców z polski obejrzała bezbramkowe zawody w austriackim mieście Graz. Na spotkanie przybyło dokładnie pół tysiąca kibiców częstochowskiego klubu. Fani mistrzów Polski całkowicie zapełnili sektor gości.

Raków Częstochowa rzutem na taśmę wygrywa. John Yeboah bohaterem!

W 81. minucie sektor gości został uszczęśliwiony przez niemieckiego napastnika "Medalików" - Johna Yeboaha. Niemiec świetnie odnalazł się w polu karnym po podaniu Jeana Carlosa z lewej strony. Nie popełnił tym razem błędu Crnaca z pierwszej połowy i spokojnie przymierzył przy dalszym słupku. Raków dalej w grze o "europejską wiosnę"!