Jakub Maj
Jakub Maj
Instagram: Bartłomiej Wdowik
To nie był udany weekend dla polskich zawodników. Tylko garstka Biało-Czerwonych błysnęła w meczach ligowych. Bohaterem ostatniej kolejki został Bartłomiej Wdowik z Jagiellonii Białystok, który na oczach selekcjonera zaliczył asystę i strzelił przepiękną bramkę... z rzutu rożnego.

Hiszpania: Robert Lewandowski pauzował. Potrzebuje jeszcze tygodnia

W niedzielę FC Barcelona zagrała z Bilbao w ramach 10. kolejki ligi hiszpańskiej. Niestety kibice nie zobaczyli Roberta Lewandowskiego, który nadal leczy kontuzję. Niewykluczone, że polski napastnik wróci na spotkanie z Realem Madryt, które zostanie rozegrane 28 października.

- Mam nadzieję, że tam będzie (red. - na El Clasico). Ma bardzo dobre odczucia. Jest świetnym liderem, zawsze idzie do przodu i chce grać. Każdego dnia boli go coraz mniej. Kontuzje wynikają z napiętego terminarza, a czasem z pecha. U nas to trzy urazy kluczowych zawodników, którzy mieli pecha. Terminarz jest tak wymagający, że zdarzają się kontuzje - powiedział trener FC Barcelony na konferencji prasowej. (WP Sportowe Fakty)

Turcja: Sebastian Szymański znowu strzela

Sebastian Szymański nie przestaje strzelać w lidze tureckiej. Polski pomocnik w starciu z Hataysporem otworzył wynik spotkania. W 7. minucie 24-latek wbiegł w pole karne i wykończył dośrodkowanie w stylu kung-fu. To szóste ligowe trafienie Szymańskiego w sezonie 2023/24. Polak imponuje formą także w Lidze Konferencji, gdzie strzelił trzy bramki i zaliczył trzy asysty.

Polska: Reprezentant Polski strzelił gola na oczach Michała Probierza

W drugiej połowie meczu Jagiellonia - Zagłębie Bartłomiej Wdowik podszedł do rzutu rożnego. 23-latek zobaczył, że bramkarz wyszedł do dośrodkowania, dlatego postanowił wkręcić piłkę. Próba okazała się udana. Gola na żywo widział Michał Probierz, który był obecny na trybunach. Wcześniej obrońca asystował jeszcze przy trafieniu Mateusza Skrzypczaka, dlatego został zawodnikiem meczu.

Anglia: Słaba sytuacja Kiwiora, Moder blisko powrotu

Bardzo niepokojąca jest sytuacja Jakuba Kiwiora w Arsenalu. Polski obrońca zagrał tylko dwa mecze w Premier League w sezonie 2023/24. W ostatniej kolejce w meczu z Chelsea nie wstał z ławki rezerwowych. Niedawno Gabriel Jesus powiedział, że najzabawniejszym graczem "Kanonierów" jest właśnie Kiwior. Dlaczego? Bo w ogóle się nie odzywa.

Pozytywne informacje zaczęły napływać z Brighton. Sztab "Mew" podkreśla, że rehabilitacja Modera idzie zgodnie z planem i niedługo może być gotowy do powrotu na murawę. Doniesienia potwierdził niedawno Roberto De Zerbi - trener angielskiego klubu.

- Jakub zaczął z nami pracować, trenuje z całym zespołem. To świetne wieści dla nas. Kiedy zawodnik traci rok z powodu kontuzji, trzeba myśleć o ludzkich sprawach. Chcemy pomóc Jakubowi wrócić. Po nowym roku będziemy grać wiele spotkań i on może być naszym bardzo ważnym piłkarzem - powiedział trener Brighton. (Weszło)

Piłkarze powołani do reprezentacji Polski na mecze z Wyspami Owczymi i Mołdawią:

Bramkarze:

• Marcin Bułka (OGC Nice) - 90 minut z Olympique Marsylią, czyste konto (1:0)
  • Bartłomiej Drągowski (Spezia) - mecz z Palermo 23 października
  • Łukasz Skorupski (Bologna) - 90 minut z Frosinone (2:1)
  • Wojciech Szczęsny (Juventus) - 90 minut z Milanem, czyste konto (1:0)

Obrońcy:

• Bartosz Bereszyński (Empoli) - mecz z Fiorentiną 23 października
  • Matty Cash (Aston Villa) - 90 minut z West Hamem (4:1)
  • Tomasz Kędziora (PAOK Saloniki) - 90 minut z Atromitosem (2:0)
  • Jakub Kiwior (Arsenal) - cały mecz na ławce z Chelsea (2:2)
  • Patryk Peda (SPAL) - mecz z Arezzo 23 października
  • Tymoteusz Puchacz (1.FC Kaiserslautern) - kontuzjowany
  • Sebastian Walukiewicz (Empoli) - mecz z Fiorentiną 23 października
  • Bartłomiej Wdowik (Jagiellonia Białystok) - 90 minut z Zagłębiem Lubin, bramka i asysta (3:0)
  • Mateusz Wieteska (Cagliari) - cały mecz na ławce z Salernitaną (2:2)

Pomocnicy:

• Patryk Dziczek (Piast Gliwice) - 90 minut z Pogonią Szczecin (0:0)
  • Przemysław Frankowski (Lens) - 90 minut z Le Havre (0:0)
  • Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) - 90 minut z Piastem Gliwice (0:0)
  • Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg) - 12 minut z Bayerem Leverkusen (1:2)
  • Filip Marchwiński (Lech Poznań) - 60 minut z ŁKS-em, asysta (3:1)
  • Jakub Piotrowski (Łudogorec Razgrad) - 90 minut z Arda Kardzhali (0:0)
  • Bartosz Slisz (Legia Warszawa) - 90 minut ze Śląskiem Wrocław (0:4)
  • Damian Szymański (AEK Ateny) - 65 minut z Asteras Tripolis (3:0)
  • Sebastian Szymański (Fenerbahce Stambuł) - 74 minuty z Hataysporem (4:2)
  • Paweł Wszołek (Legia Warszawa) - 90 minut ze Śląskiem Wrocław (0:4)
  • Piotr Zieliński (Napoli) - 84 minuty z Hellasem Werona (3:1)

Napastnicy:

• Adam Buksa (Antalyaspor) - 90 minut z Gaziantepem (0:1)
  • Arkadiusz Milik (Juventus) - 78 minut z Milanem (1:0)
  • Karol Świderski (Charlotte) - 75 minut z Interem Miami (1:0)

REPREZENTACJA w GOL24

Budowę zespołu trzeba zacząć od... porządnego szkoleniowca. Jesteśmy w połowie rundy jesiennej, więc sprawdźmy, którzy trenerzy są do wzięcia. W kilku klubach z pewnością mogą pojawić się zmiany, więc warto sprawdzić który trener może liczyć na angaż. Oto lista!Oto lista trenerów, którzy są bez kontraktów! Sprawdź kolejnych szkoleniowców, klikając w prawo!

Trenerzy bez kontraktów. Oni są do wzięcia. Marek Papszun, C...