Bartosz Głąb
Vinicius Junior (Real Madryt)
Vinicius Junior (Real Madryt) Jesus Diges / PAP
Real Madryt w sobotnim meczu 29. kolejki EA Sports La Liga odniósł kolejne zwycięstwo. "Królewscy" w pokonanym polu zostawili Osasunę Pampeluna wygrywając 4:2. Dwie bramki dla madryckiej drużyny zdobył Vinicius Junior, natomiast po jednym trafieniu dołożyli Daniel Carvajal oraz Brahim Diaz. "Los Blancos" mogą podwyższyć przewagę w tabeli nad drugim zespołem.

Real Madryt wykorzystał błędy w obronie Osasuny

"Królewscy" prowadzenie objęli już w 4. minucie. Po fatalnej stracie obrońcy Osasuny pod własnym polem karnym piłkę przejął Vinicius Junior i z zimną krwią posłał piłkę do siatki przeciwników. Jednak chwilę później w Pampelunie już był remis. Po rzucie rożnym do wyrównania strzałem z bliskiej odległości doprowadził Ante Budimir, dla którego był to już 15 gol w rozgrywkach ligowych.

Goście drugi cios zadali w 17. minucie. Tym razem genialne podanie Federico Valverde wykorzystał Daniel Carvajal i Real ponownie mógł cieszyć się z prowadzenia.

Vinicius Junior z dwoma golami. Real Madryt zgarnął 3 punkty w meczu z Osasuną

Kolejne bramki padały dopiero po zmianie stron. W 61. minucie defensywa Osasuny ponownie zachowała się katastrofalnie. Tym razem z okazji skorzystał Brahim Diaz, który 9 raz w tym sezonie wpisał się na listę strzelców w barwach "Los Blancos".

Gospodarze nie otrząsnęli się po stracie 3 gola, a Sergio Herrera ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Swoje drugie trafienie w meczu zanotował Vinicius Junior, ale największą zasługę przy akcji miał Antonio Rudiger. Reprezentant Niemiec posłał kapitalne prostopadłe podanie z własnej połowy, które otworzyło partnerowi drogę do bramki.

W końcówce jeszcze Iker Munoz zdobył gola honorowego, ale na nic więcej nie było stać tego wieczora zespół z Pampeluny. "Królewscy" po 29 kolejkach mają na swoim koncie 72 punkty i zdecydowanie przewodzą w ligowej tabeli. Za dwa tygodnie podopiecznych Carlo Ancelottiego czeka prestiżowe starcie u siebie z Athletic Bilbao.

Dyrektor sportowy Jacek Zieliński przeprowadził w Legii Warszawa 25 transferów w ciągu dwóch lat. Ile z nich okazało się udanych? Oto ocena poszczególnych wzmocnień w kolejnych okienkach.

Transfery Jacka Zielińskiego w Legii Warszawa. Oceniamy wszy...