Regionalny Puchar Polski. Ireneusz Stencel - trener Raduni...

Regionalny Puchar Polski. Ireneusz Stencel - trener Raduni Stężyca i radny z dużym poparciem

Lucyna Puzdrowska

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Regionalny Puchar Polski. Ireneusz Stencel - trener Raduni Stężyca i radny z dużym poparciem
1/6

Przejdź do
galerii zdjęć

©Fot: materiały prasowe

Ireneusz Stencel, pierwszy trener trzecioligowej Raduni Stężyca, której znaczna część zawodników zagra w 1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski, nie ukrywa, że dumny jest z obu zespołów, które dostały się do tego etapu ogólnopolskich rozgrywek. Pierwszy to III-ligowa Radunia Stężyca, a drugi to zespół, który gra obecnie w A-klasie.
- Mam do tej dumy prawo, ponieważ nie jest to sytuacja zwyczajna, żeby dwa zespoły jednego klubu z niewielkiej miejscowości dotarły tak wysoko - mówi trener Raduni I. - Nie mamy w tych drużynach faworytów, perełek, jeśli nawet takie są, to stawiamy na cały zespół. Atmosfera w drużynie to podstawa, aby sięgać po sukcesy - dodaje Ireneusz Stencel. Trenerem drugiego zespołu ze Stężycy, który dotarł tak wysoko w rozgrywkach, jest Sławomir Matuk.

Na pytanie jak to się udało, aby obie drużyny zaszły tak wysoko, Ireneusz Stencel odpowiada, że klub podzielił siły na pierwszy zespół i na rezerwy, czyli część zawodników, którzy trenują na co dzień z zespołem głównym oraz tych, którzy do klubu dołączyli.

- Początkowo podchodziliśmy do tego jak do treningu wyrównawczego, a tymczasem i druga drużyna pokazała swoją siłę, walcząc o kolejne awans do 1/8 Pucharu Polski - mówi Stencel.

Zobacz galerię

W gminie Stężyca samorząd nie żałuje pieniędzy na sport i rozwój kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, stąd też równie wysokie sukcesy odnoszą młodzieżowe drużyny Raduni Stężyca.

- Mamy zawodniczkę, która gra w reprezentacji Polski i mamy takich, którzy promują nas w kadrach Pomorza. Nie byłoby ich obecnych sukcesów bez szkoły i podstaw, które osiągnęli u nas, w Stężycy.

Ireneusz Stencel jest niekwestionowanym liderem sukcesów stężyckiej piłki nożnej. Przyznaje, że wcześniej w jego rodzinie nie było żadnych sportowych tradycji. Zanim podjął wyzwanie, aby gmina Stężyca miała najlepszą w Kartuskiem drużynę piłkarską, sam biegał za piłką w takich drużynach jak: Cartusia Kartuzy, Radunia Stężyca, Kaszubia Kościerzyna czy na koniec przez pięć lat Arka Gdynia. Od wielu lat w lokalnym środowisku kojarzony jest również jako samorządowiec i to taki, na którego lokalna społeczność po raz -enty głosuje.

- Byłem radnym, potem nagle w naszej gminie doszło do przedterminowych wyborów i odpowiedziałem pozytywnie na propozycję Tomasza Brzoskowskiego, aby w razie jego wygranej, wspomóc go w kierowaniu gminą. Powiem szczerze, że będąc wcześniej radnym, było to dla mnie nowe doświadczenie i spojrzenie na samorządność. Na pewno te lata nauczyły mnie pokory w stosunku do władzy wykonawczej. Dziś już wiem „z czym to się je”

Stencel nadal jest samorządowcem. Dlaczego?

- Chyba najzwyczajniej chcę czuć się potrzebny lokalnej społeczności i mieć wpływ na to, co w naszej gminie się dzieje a że często ma to związek ze sportem, tym bardziej jestem dumny, zarówno z osiągnięć naszych zawodników, jak i gminy, która nam rozwój tego sportu umożliwia.

REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Terminarz regionalny PP

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej