OPRAC.:
Salah i Doku walczą o piłkę w meczu Liverpool - City
Salah i Doku walczą o piłkę w meczu Liverpool - City PAP/EPA
Dwa gole obejrzeliśmy w niedzielnym hicie angielskiej Premier League między Liverpoolem a Manchesterem City. Pretendent do tytułu zremisował z mistrzem 1:1. Na tym wyniku skorzystał Arsenal. Zespół Jakuba Kiwiora wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli dzięki pokonaniu Brentfordu (2:1).

Premier League. Hit na remis, Arsenal liderem tabeli

Manchester City objął prowadzenie w meczu z Liverpoolem w 23. minucie po pomysłowo rozegranym rzucie rożnym. Belg Kevin de Bruyne posłał niską piłkę na bliższy słupek, a z bliska do siatki trafił obrońca John Stones.

Goście kontrolowali wydarzenia na boisku, ale tuż przerwie błąd popełnił Nathan Ake. Holenderski obrońca za lekko zagrał piłkę do swojego bramkarza i przejął ja Darwin Nunez. Urugwajczyk został sfaulowany przez Edersona i sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił argentyński mistrz świata Alexis Mac Allister. W dodatku brazylijski bramkarz faulując Nuneza doznał kontuzji uda i kilka minut później został zmieniony.

Jakub Moder zagrał mecz w Premier League. Mógł wylecieć z boiska

Od tego momentu przewagę miał Liverpool, którego gra dodatkowo nabrała rozpędu, gdy na boisko weszli będący wciąż nie w pełni sił Mohamed Salah i Andy Robertson. Dogodne okazje zmarnował jednak m.in. Kolumbijczyk Luis Diaz.

Zespół z Manchesteru, mimo że został zepchnięty do obrony, mógł wygrać to spotkanie. W 89. minucie w słupek trafił jednak Belg Jeremy Doku.

W tabeli nie zaszły zmiany. Prowadzenie utrzymał Arsenal Londyn, który już w sobotę pokonał Brentford 2:1. "Kanonierzy" wyprzedzają Liverpool tylko lepszą różnicą bramek. Broniący tytułu Manchester City traci do tej dwójki jeden punkt.

W tym sezonie pozostał już tylko jeden mecz między tymi drużynami - 31 marca "The Citizens" podejmą Arsenal. PAP