Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice: Trzecia odsłona finału Tauron Hokej Ligi dla katowiczan. Zadecydowała dogrywka ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Hokeiści Re-Plast Unii i GKS Katowice w weekend z rywalizacją o złoto przenieśli się do Oświęcimia  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści Re-Plast Unii i GKS Katowice w weekend z rywalizacją o złoto przenieśli się do Oświęcimia Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. jerzy zaborski
W rozegranym 6 kwietnia trzecim meczu finałowym Tauron Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim przegrała z GKS Katowice 2:3. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w dogrywce. W rywalizacji o złoto katowiczanie prowadzą 2:1. Czwarte spotkanie odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia o godz. 20.30 w Oświęcimiu. Zobaczcie zdjęcia z sobotniego pojedynku Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice.

Hokeiści GKS Katowice zrobili kolejny krok w kierunku obrony złota. W trzecim meczu finałowym pokonali w Oświęcimiu pokonali po dogrywce Re-Plast Unię i prowadzą w play off 2:1. Do zdobycia tytułu brakuje im jeszcze dwóch wygranych.

Premierowe odsłony dwóch pierwszych spotkań w Katowicach nie obfitowały w gole, natomiast w sobotnie popołudnie komplet widzów zasiadający w Hali Lodowej MOSiR już w pierwszej tercji zobaczył aż cztery bramki.

Pierwsi do siatki trafili katowiczanie, gdy Hampus Olsson wywalczył krążek za bramką i podał do Sama Marklunda, a ten z bliska pokonał Linusa Lundina. Unia niespełna minutę później wyrównała, gdy Jan Sołtys zmienił lot krążka po strzale z dystansu Petera Bezuski.

Gospodarze poszli za ciosem i Fin Erik Akopelto huknął w prawego bulika zaskakując Johna Murraya. Jeszcze przed przerwą odpowiedział Mateusz Michalski idealnie trafiając w okienko i doprowadzając do remisu.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM - GKS KATOWICE

Tak efektowny początek narobił apetytu kibicom zarówno tym zasiadającym na trybunach lodowiska jak i przed telewizorami. W kolejnych dwóch tercjach gole jednak już nie padły, bo oglądaliśmy typową dla play off uważną grę w defensywie, choć przewagę w strzałach mieli gospodarze

Zwycięzcę wyłoniła dopiero dogrywka rozgrywana w trzyosobowych składach. W niej już po niespełna 4 minutach gry złotego gola strzelił Bartosz Fraszko przechylając szalę zwycięstwa na korzyść obrońców tytułu.

Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice 2:3 po dogrywce (2:2, 0:0, 0:0, dogr. 0:1)

Bramki 0:1 Sam Marklund - Hampus Olsson (5), 1:1 Jan Sołtys - Peter Bezuska, Sebastian Kowalówka (6), 2:1 Erik Ahopelto - Ville Heikkinen, Henry Karjalainen (14), 2:2 Mateusz Michalski - Hampus Olsson (17), 2:3 Bartosz Fraszko (64)

Kary Unia - 2 minuty Katowice - 6 minut

Widzów 4 tys. (komplet)

W play off 2:1 prowadzi GKS Katowice (gra się do czterech zwycięstw). Kolejny mecz 7 kwietnia o godz. 20.30 w Oświęcimiu.

Unia Lundin - Dyukov, Jakobsons, Sadłocha, Dziubiński, Kaleinikovas - Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen - Bezuska, Ackered, Denyskin, Krzemień, Lorraine - Noworyta, Łukawski, S. Kowalówka, Wanat, Sołtys.

Katowice Murray - Delmas, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, IIsakka, Monto, Lehtimaki - Wanacki, Cook, Olsson, Michalski, Marklund - Lebek, Maciaś, Hitosato, Smal, Kovalchuk.