Bartosz Głąb
Reprezentacja Portugalii
Reprezentacja Portugalii Estela Silva / PAP
Portugalia w meczu towarzyskim rozgrywanym w Guimarães rozbiła Szwecję 5:2. To już 11 zwycięstwo z rzędu reprezentacji, która jawi się jako jeden z głównych kandydatów do wygrania Euro 2024. Drużyna z Cristiano Ronaldo pokazała swoją siłę w kwalifikacjach, które przeszła jak burza. Portugalczycy w 10 spotkaniach strzelili aż 36 goli.

Portugalia rozbiła Szwecję w meczu towarzyskim

Przygotowująca się do Euro 2024 reprezentacja Portugalii w pierwszym marcowym spotkaniu towarzyskim zmierzyła się w Guimarães z będąca w kryzysie reprezentacją Szwecji. W kadrze meczowej nie znalazł się Cristiano Ronaldo, który w barwach narodowych zdobył już 128 bramek.

Mimo braku największej gwiazdy, drużyna z Półwyspu Iberyjskiego nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem przeciwnika. W 24. minucie Bruno Fernandes wpadł w pole karne rywali, uderzył mocno w poprzeczką, a do dobitki dopadł Rafael Leao i silnym strzałem otworzył wynik.

Dziesięć minut później przebojową akcją popisał się Matheus Nunes, którą sfinalizował precyzyjnym trafieniem. Na przerwę gospodarze schodzili z prowadzeniem 3:0. Tym razem jedną z najłatwiejszych bramek w karierze zdobył Bruno Fernandes.

Po zmianie stron Portugalia zdobyła jeszcze 2 gole. Na listę strzelców wpisali się Bruma oraz Goncalo Ramos. W drugiej połowie rozluźnienie gospodarzy wykorzystali rywale. Szwedzi również dwukrotnie trafili do siatki i mecz zakończył się zwycięstwem Portugalczyków 5:2.

Portugalia głównym kandydatem do wygrania Euro 2024?

Od początku zeszłego roku kadrę przejął Roberto Martinez i od tego momentu reprezentacja Portugalii spisuje się fantastycznie. W 10 meczach kwalifikacyjnych do Euro 2024 zanotowała komplet zwycięstw i strzeliła aż 36 goli. Luksemburg od Portugalczyków w 2 meczach przyjął w sumie 15 goli. Na razie nikt nie jest w stanie nawet zbliżyć się poziomem do rozpędzonej reprezentacji z Półwyspu Iberyjskiego.

W Mistrzostwach Europy Portugalia trafiła do grupy z Czechami, Turcją oraz Grecją lub Gruzją (grają w barażach). Jeśli do czerwca Portugalczycy utrzymają formę, przez fazę grupową powinni przejść jak burza. Schody mogą zacząć się dopiero w dalszej części turnieju. Głównym rywalem do zdobycia złotego medalu będą Francja, Hiszpania oraz Anglia. Jednak na ten moment w zdecydowanie najwyższej dyspozycji wydaje się być drużyna prowadzona przez Roberto Martineza.

Terminarz Euro 2024

Portugalia w drugim marcowym spotkaniu towarzyskim zagra w Lubljanie ze Słowenią. Natomiast w czerwcu rozegra aż trzy sparingi. Przeciwnikami reprezentacji z Półwyspu Iberyjskiego będą Finlandia, Chorwacja oraz Irlandia.

Raków Częstochowa w ostatnich okienkach przeprowadził wiele transferów, które nie do końca się sprawdziły. "Medaliki" latem z pewnością będą chciały pozbyć się kilku graczy z listy płac. Próbujemy przewidzieć ruchy mistrza Polski i pokusiliśmy się o stworzenie zestawienia piłkarzy, którzy za kilka miesięcy mogą opuścić zespół.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Czystki w Rakowie Częstochowa. Lista piłkarzy, którzy mogą o...