Rewolucja w Koronie Kielce. Piotr Dulnik nie jest już przewodniczącym Rady Nadzorczej. Są też inne zmiany. Ostre reakcje na te decyzje

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Piotr Dulnik został odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej Korony Kielce.
Piotr Dulnik został odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej Korony Kielce. Polska Press
Rewolucja w Koronie Kielce. W czwartek, 22 lutego, z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki Korona Kielce odwołany został Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland, głównego sponsora kieleckiego klubu i grającej w ekstraklasie drużyny piłkarskiej Korona Kielce. Odwołano też członka Rady Nadzorczej Jakuba Kilarskiego. W ich miejsce powołano trzy nowe osoby do Rady Nadzorczej. Ostro na te zmiany zareagował prezes zarządu Korony Łukasz Jabłoński, wokół klubu zawrzało. Bardzo mocne słowa napisał w nocy z czwartku na piątek dyrektor sportowy Paweł Golański.

Ważne decyzje podjęte na Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Korony

W czwartek, 22 lutego, w Urzędzie Miasta w Kielcach odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korona Spółka Akcyjna, w trakcie którego podjęto następujące decyzje. Poinformował o nich na Twitterze Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce.
Są one następujące:
- odwołanie z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej Piotra Dulnika,
- odwołanie członka Rady Nadzorczej Jakuba Kilarskiego,
- powołanie przewodniczącego Rady Nadzorczej - został mim Wojciech Chłopek
- powołanie wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej - został nim Krzysztof Włodarczyk
- powołanie członka Rady Nadzorczej - została nim Sylwia Służalec

W konsekwencji podjętych uchwał Piotr Dulnik złożył rezygnację z funkcji członka Rady Nadzorczej Korona Spółka Akcyjna. W tym momencie targają mną zbyt duże emocje, dlatego nic więcej nie napiszę… - poinformował na Twitterze prezes zarządu Korony Kielce Łukasz Jabłoński.

O tym, że nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej został Wojciech Chłopek, wiceprezesem Krzysztof Włodarczyk, a członkiem Sylwia Służalec poinformował Rafał Szymczyk z Radia Kielce.

Te informacje wywołały ogromne poruszenie wśród osób związanych z Koroną - pracowników klubu oraz kibiców Żółto-Czerwonych, którzy komentują te decyzje w mediach społecznościowych. Przypomnijmy, że Piotr Dulnik był przewodniczącym Rady Nadzorczej Korony od listopada 2020 roku.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że podjęte w czwartek decyzje mają na celu odwołanie prezesa zarządu Łukasza Jabłońskiego. Czy tak się stanie, pokażą najbliższe dni.

Przypomnijmy, że większościowym właścicielem spółki Korona Kielce posiadające drużyny w piłkarskiej ekstraklasie jest miasto Kielce. Nieoficjalnie mówi się, że kończący swoje urzędowanie prezydent Bogdan Wenta chce zmiany na stanowisku prezesa zarządu Korony i szykuje na nie jednego z najbliższych współpracowników.

W klubie i wokół niego zawrzało. W nocy z czwartku na piątek głos zabrał dyrektor sportowy Korony Kielce Paweł Golański. W mocnym wpisie w mediach społecznościowych odniósł się do tych decyzji: "Nie jestem w stanie tego zrozumieć" - napisał. Więcej na ten temat

Do sprawy odniosło się wiele osób związanych z klubem, czy miastem. Co ciekawe - ta decyzja zjednoczyła jeśli chodzi o opinie wszystkie strony sceny politycznej! Oburzenie i niezrozumienie decyzją wyrażają niemal wszyscy, tym bardziej, że Bogdan Wenta tą decyzję podjął w ostatnich tygodniach swojego urzędowania.

Ostro na podjęte decyzje zareagował Kamil Suchański, kielecki radny, który kandyduje na prezydenta Kielc a od lat jest związany z Koroną Kielce. Napisał w mediach społecznościowych: "Wyrażam stanowczy sprzeciw wobec działań podjętych przez prezydenta Bogdana Wentę w stosunku do Członków Rady Nadzorczej Korony Kielce S.A. Nie można przejść obojętnie wobec decyzji o odwołaniu Pana Piotra Dulnika z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej. Piotr Dulnik to wybitnej klasy menedżer, a zarazem reprezentant głównego sponsora klubu, czyli Suzuki Motor Poland. Związany także emocjonalnie z Koroną Kielce na dobre i na złe. Niezłomnie wspierał "Złocisto Krwistych" nawet w sytuacji spadku do 1. ligi rozgrywkowej. Jego dymisja jest wielką stratą dla Korony Kielce i jednocześnie powodem do radości w klubach konkurencyjnych - napisał na Facebooku Kamil Suchański.

Na czwartkowe decyzje zareagowała też Agata Wojda z Koalicji Obywatelskiej, która również w zbliżających się wyborach kandyduje na stanowisko prezydenta Kielc.

- Decyzja o odwołaniu Pana Piotra Dulnika, głównego sponsora klubu i prezesa spółki Suzuki Motor Poland z funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej Korony S.A. i w konsekwencji jego całkowita rezygnacja, jest bardzo niepokojącą informacją dla przyszłości klubu. Jeśli nie chcemy, żeby politycy fundowali w klubach sportowych personalne trzęsienia ziemi, doprowadźmy do sytuacji, w której miasto nie będzie miało w klubie większościowego pakietu akcji. Marzy mi się, żeby prezesa Korony wybierali kibice, którzy są jednocześnie akcjonariuszami klubu - napisała w mediach społecznościowych Agata Wojda.

W czwartek wieczorem zareagował też Marcin Stępniewski, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Kielce, kandydat tej partii na prezydenta Kielc.

-Wyrażam stanowczy sprzeciw wobec skandalicznych decyzji Bogdana Wenty w zakresie odwołania Pana Piotra Dulnika z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej oraz pozostałych decyzji dotyczących członków rady nadzorczej Korona Kielce S.A. W mojej ocenie, są to działania mające podłoże polityczne, a nie merytoryczne. W kontekście niewątpliwej poprawy w funkcjonowaniu klubu, podjęte działania są zupełnie niezrozumiałe i pozbawione jakiejkolwiek logiki - napisał.

Także w czwartek o decyzji Bogdana Wenty wypowiedział się Maciej Bursztein, kielecki radny, kandydat na prezydenta Kielc.
- Prezydent Wenta jest mistrzem w strzelaniu "samobójów", w dodatku robi to w najgorszym wydaniu. To co dziś wydarzyło się w Korona Kielce nie niesie nic dobrego dla klubu. Jestem umówiony na rozmowę z prezesem Jabłońskim, a niebawem więcej informacji o Koronie - napisał.

Głos zabrała poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Krupka: - Nie można przejść obojętnie od decyzji Prezydenta Wenty odnośnie odwołania Pana Piotra Dulnika z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej #KoronaKielce. Uważam że decyzja ta jest szkodliwa dla interesów spółki, dla piłkarzy, ponieważ doświadczenie i wizja strategiczna Pana Dulnika były kluczowe dla rozwoju klubu oraz stabilności finansowej i sportowej. Bez Jego zaangażowania istnieje ryzyko, że spółka straci na konkurencyjności i efektywności..
Czyje interesy reprezentuje Pan Bogdan Wenta?

od 12 lat
Wideo

92. Derby Rzeszowa: Stal pokonuje Resovię 2:0

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rewolucja w Koronie Kielce. Piotr Dulnik nie jest już przewodniczącym Rady Nadzorczej. Są też inne zmiany. Ostre reakcje na te decyzje - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24