Piotr Szymański
Dariusz Dudka (z prawej) jest kapitanem rezerw Lecha Poznań
Dariusz Dudka (z prawej) jest kapitanem rezerw Lecha Poznań dariusz bloch/polska press
Lech Poznań. Rezerwy Lecha Poznań pokonały w sobotę Radunię Stężyca (3:1) i awansowały do 2. ligi. Na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek podopieczni Rafała Ulatowskiego zapewnili sobie 1. miejsce w 3. lidze (grupa II).

Piłkarze rezerw Lecha Poznań wytrzymali presję i we Wronkach ograli Radunię Stężyca, która liczyła się jeszcze w walce o awans. Pierwsza bramka została zapisana bramkarzowi rywali, od którego pleców piłka niefortunnie odbiła się po uderzeniu Krzysztofa Kołodzieja. Ci sami panownie ponownie w rolach głównych wystąpili kilkanaście minut po przerwie. Napastnik Lecha podszedł do jedenastki, ale jego intencje świetnie wyczył Piotr Tułowiecki, który zrehabilitował się za straconą wcześniej bramkę.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Rezerwy Lecha podwyższyły prowadzenie 9 minut później, a na listę strzelców wpisał się Paweł Tupaj. W końcówce spotkania goście złapali kontakt, ale błyskawicznie odpowiedział były reprezentant Polski, Dariusz Dudka, który strzałem z rzutu wolnego przypieczętował awans rezerw Kolejorza do 2. ligi.

Lech II Poznań – Radunia Stężyca 3:1 (1:0)

Bramki: Tułowiecki (samobójcza - 29.), Tupaj (67.), Dudka (90+5.) - Karasiński (90+3.)

Lech II Poznań: Karol Szymański – Arkadiusz Kaczmarek, Wiktor Pleśnierowicz, Dariusz Dudka, Kacper Andrzejewski (73. Marcin Maćkowiak) – Mateusz Skrzypczak, Łukasz Norkowski, Bartosz Bartkowiak (90. Filip Nawrocki) – Paweł Tupaj, Krzysztof Kołodziej (80. Jakub Karbownik), Jakub Kamiński (86. Kacper Janiak)

źródło: Lech Poznań