Jakub Maj
Jakub Maj
@FCBarcelona/X
Robert Lewandowski po niezłym meczu z Realem Madryt w finale Superpucharu będzie musiał pauzować? Niewykluczone, że Polak w El Clasico nabawił się urazu. Jedna z katalońskich dziennikarek nagrała jak Lewandowski kuleje po meczu.

Robert Lewandowski nabawił się kontuzji?

Robert Lewandowski nareszcie ma lepszy okres. Polak strzelił gola w każdym z trzech ostatnich spotkań, a biorąc pod uwagę jego formę z ostatnich miesięcy, to spory wyczyn. 35-latek trafiał do siatki z Barbastro, Osasuną i Realem Madryt.

"Lewy" rozegrał całe niedzielne spotkanie z Realem Madryt. FC Barcelona przegrała aż 1:4 w finale Superpucharu Hiszpanii, który odbył się w Rijadzie (Arabia Saudyjska). "Królewscy" wyszli na prowadzenie bardzo szybko. Już w 7. minucie bramkarza "Dumy Katalonii" pokonał Vinicius. Brazylijczyk trzy minuty później trafił do siatki po raz drugi. Barcelona odpowiedziała golem Roberta Lewandowskiego. Polak mocno i precyzyjnie uderzył sprzed pola karnego. Real tego dnia był jednak za mocny. Jeszcze przed przerwą Vini wykorzystał rzut karny, a w drugiej części spotkania wynik ustalił Rodrygo.

Robert Lewandowski dograł spotkanie do końca i nic nie wskazywało na to, że Polak nabawił się kontuzji. W internecie pojawiło się jednak nagranie autorstwa katalońskiej dziennikarki, na którym widać, że 35-latek kuleje. Mireia Ruiz Serapio nagrała "Lewego" jak opuszczał stadion. Na razie klub nie odniósł się do potencjalnego urazu Lewandowskiego. Polak musi szybko wrócić do pełnej sprawności, gdyż 18 stycznia FC Barcelona zmierzy się z Salamancą w ramach rozgrywek Copa del Rey.

Aktualizacja: Według informacji WP Sportowe Fakty uraz Lewandowskiego nie jest groźny. Nie zanosi się na żadną przerwę od meczów.

W poniedziałek rano Lewandowski razem z drużyną wrócił do Barcelony. Pierwsze kroki skierował do córek i żony, których nie widział od tygodnia.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Transfermarkt co kilka miesięcy aktualizuje wartości rynkowe zawodników polskiej ligi. Piłkarze wreszcie doczekali się zmian na popularnym portalu. Ekstraklasa ma nowego lidera, którym został Ernest Muci ze stołecznej ekipy. Czołówka została zdominowana przez przedstawicieli trzech klubów - Legii Warszawa, Rakowa Częstochowa i Lecha Poznań.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Aktualizacja wartości rynkowych zawodników Ekstraklasy. Grac...