Robert Lewandowski otworzył wynik meczu Barcelona – Arsenal. Aż osiem bramek w Inglewood

Jacek Kmiecik
Mistrz Hiszpanii FC Barcelona zagrał towarzysko z wicemistrzem Anglii – Asrenalem Londyn na stadionie Sou-Fi w Inglewood (Kalifornia) w Stanach Zjednoczonych podczas tournee obu drużyn po USA. Mecz zakończył się zwycięstwem „Kanonierów” nad „Dumą Katalonii” 5:3, choć wynik otworzył polski goleador „Blaugrany”, Robert Lewandowski.
EPA/PAP
EPA/PAP

W siódmej minucie wynik polski król strzelców LaLiga ubiegłego sezonu zdobył pierwszą bramkę spotkania. Sześć minut później skrzydłowy Arsenalu, Bukayo Saka, odzyskał równowagę. Brazylijski skrzydłowy Raphinha odpowiedział na to swoim golem w 34. minucie. Nowy nabytek „Kanonierów” niemiecki pomocnik Kai Havertz ponownie wyrównał w 43. minucie.

Syn Patricka Vieiry – Fabio ustalił wynik spotkania

W 55. minucie pierwszego gola strzelił dla zespołu Mikela Artety Belg Leandro Trossard. Po 22 minutach cieszył się już dubletem. Hiszpański skrzydłowy Barcy Ferran Torres w 88. minucie dał nadzieję Katalończykom na doprowadzenie do remisu. Ale minutę później ostateczny wynik ustalił syn słynnego francuskiego pomocnika Arsenalu Patricka Vieiry, grający również dla londyńczyków Fabio.

Zwycięstwo „Kanonierów” mogło być jeszcze okazalsze, ale w 22. minucie Saka nie wykorzystał rzutu karnego.

Prezentacja nowych strojów wyjazdowych Barcelony

W przedzień sparingu z Arsenalem prezes Barcelony, Joan Laporta, stał się bohaterem wideo pokazując wyjątkowo chłodno stroje wyjazdowe klubu na sezon 2023/24.

Fani Barcy zaczęli nawet żartować, że Laporta taką postawą przy prezentacji zasługiwał na Oskara. Piłkarze „Dumy Katalonii” przeciwko Arsenalowi, jako nominalni goście spotkania w Inglewood, zaprezentowali się właśnie w nowym komplecie strojów.

Wyjazdowe stroje „Blaugrany” na nadchodzący sezon mają uhoronować byłą wielką gwiazdę katalońskiego klubu, Holendra Johana Cruyffa, za którego czasów w latach 70. Barcelona występowała właśnie w takich barwach.

Barcelona z niedzieli na poniedziałek zagra z Realem Madryt

W następnych przedsezonowych meczach towarzyskich Barcelona zagra El Clasico w USA z Realam Madryt (30 lipca), a Arsenal zmierzy się z Monako (2 sierpnia).