Short track. Półfinał sztafety żeńskiej i mieszanej w pierwszym dniu Pucharu Świata w Seulu. Brak awansu Polaków

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Pierwszy dzień zawodów PS w Seulu
Pierwszy dzień zawodów PS w Seulu PRZEMEK SWIDERSKI/POLSKA PRESS
Polki awansowały do półfinału sztafety na 3000 m podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w Seulu. Ada Majewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska zajęły drugie miejsce w pierwszej serii i uzyskały czwarty czas eliminacji - 4.18,447.

Czwarty wynik eliminacji żeńskiej sztafety

Seul to drugi przystanek PŚ w Azji. Tydzień wcześniej polscy panczeniści zakończyli rywalizację w Pekinie, gdzie wywalczyli jedno miejsce na podium - polska sztafeta w składzie Ada Majewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska zajęła trzecie miejsce obok aktualnych mistrzyń i wicemistrzyń olimpijskich z Holandii i Korei Południowej.

W piątek reprezentantki Polski w takim składzie uzyskały drugi czas w pierwszej serii, a czwarty w eliminacjach.

W sobotę Polki w Seulu będą rywalizować w drugim półfinale z Holenderkami, Kanadyjkami i Węgierkami.

Brak awansu męskiej sztafety w stolicy Korei

Gorzej w kwalifikacjach sztafety poszło mężczyznom. Paweł Adamski, Łukasz Kuczyński, Michał Niewiński i Neithan Thomas na 5000 m uzyskali czas 7.14,107 i zajęli trzecie miejsce w pierwszej serii. Do półfinału awansowało osiem sztafet - po dwie najlepsze z czterech biegów.

Thomas jako jedyny reprezentant Polski awansował do półfinału na 1500 m, co nie udało się Mateuszowi Mikołajukowi, Adamskiemu i Majewskiej.

Niewiński,Kuczyński, Stormowska i Mazur przeszli kwalifikacje biegu na 500 m. Dodatkowo Stormowska awansowała też do ćwierćfinału na 1000 m.

Polska sztafeta mieszana w składzie Kuczyński, Mazur, Niewiński i Stormowska zajęła piąte miejsce w ćwierćfinale. W sobotę Biało-Czerwoni zmierzą się w pierwszym półfinale z Amerykanami, Koreańczykami i Belgami.