Skandal w klasie okręgowej. Bramkarz uderzył sędziego! Mecz Victoria 2015 Skalbmierz - Gród Ćmińsk został przerwany. Jaka będzie kara?

Dorota Kułaga
Sędzia główny Radosław Jachowski został uderzony przez bramkarza Grodu Ćmińsk i w 90 minucie przerwał spotkanie. Jego asystentami byli Paweł Gach i Adam Stoch. Victoria 2015 Skalbmierz
Do skandalu doszło w czasie niedzielnego meczu klasy okręgowej Victoria 2015 Skalbmierz - Gród Ćmińsk. Bramkarz drużyny gości Alex Szram zaatakował sędziego i w 90 minucie, przy stanie 1:1, spotkanie zostało przerwane. W czwartek, 2 listopada, sprawą zajmie się Komisja Dyscyplinarna Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Zawodnik zaatakował sędziego. Skandal na meczu!

Do 89 minuty w meczu Victoria 2015 Skalbmierz - Gród Ćmińsk był remis 1:1. Wtedy to sędzia Radosław Jachowski podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu Łukasza Bolenia. Po tej decyzji do arbitra podbiegł bramkarz Grodu Alex Szram, który nie mógł się pogodzić z podyktowaniem jedenastki.

-Po podyktowaniu rzutu karnego bramkarz Grodu odepchnął mnie. Pokazałem mu czerwona kartkę, ale to go nie uspokoiło. Doszło do zamieszania i wtedy uderzył mnie pięścią w twarz. Przerwałem spotkanie w 90 minucie przy stanie 1:1

- poinformował nas Radosław Jachowski, sędzia główny spotkania.

Udało nam się skontaktować z bramkarzem Grodu.

- Przyznaję, że nigdy wcześniej nie miałem okazji spotkać się z sędzią o tak niskim poziomie profesjonalizmu. Jestem świadomy, że moje zachowanie podczas dzisiejszego meczu nie było właściwe. Niemniej jednak, decyzja sędziego o podyktowaniu karnego jest co najmniej kontrowersyjna. Sędzia podejmował swoje decyzje z długim opóźnieniem, co wywoływało zdziwienie w całej drużynie

- wyjaśniał Alex Szram, bramkarz Grodu.

- Od samego początku meczu sędziowanie było stronnicze. Było wiele niezrozumiałych decyzji, gdzie byliśmy krzywdzeni przez arbitrów. W 90 minucie nasz bramkarz po prostu nie wytrzymał nerwów. Wszyscy byliśmy zdenerwowani, bo pod przeciwnika było gwizdane od pierwszej minuty

- powiedział trener Grodu, Robert Zagdan.

Skontaktowaliśmy się też z Tomaszem Domaradzkim, wiceprezesem Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej i przewodniczącym Kolegium Sędziów Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

-Dla mnie takie zachowanie jest karygodne. Na pewno nie będzie tolerowane. Przed sezonem wyszła petycja z Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej, żeby karać takie zachowania zawodników, w których atakują arbitrów. Rozmawiałem z sędzią spotkania pomiędzy Victorią i Grodem, znam przebieg zdarzenia i stanowczo stwierdzam, że takie zachowania należy potępiać. Sprawą w czwartek, 2 listopada, zajmie się Komisja Dyscyplinarna Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej

- powiedział nam Tomasz Domaradzki.

W czwartek dowiemy się, jaka kara za ten incydent spotka Alexa Szrama, 36-letniego bramkarza Grodu Ćmińsk, który na koncie ma występy w świętokrzyskich klubach, między innymi w Orliczu Suchedniów, Naprzodzie Jędrzejów, Hetmanie Włoszczowa, Wiernej Małogoszcz, KSZO 1929 Ostrowiec, ŁKS Łagów.