Skoki narciarskie. Dawid Kubacki na drugim miejscu w Predazzo. Wyraźnie przegrał jedynie z Ryoyu Kobayashim

JCZ
Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w Predazzo
Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w Predazzo Pawel Relikowski / Polska Press
Skoki narciarskie. Na podium konkursu we włoskim Predazzo zobaczyliśmy dwóch Polaków. Na drugiej lokacie uplasował się Dawid Kubacki. Trzeci był natomiast Kamil Stoch. Wygrał, szósty raz z rzędu, Ryoyu Kobayashi, który dzisiaj wyrównał rekord Adama Małysza, skacząc w drugiej serii na odległość 136 metrów.

Skoki narciarskie: Dawid Kubacki drugi w Predazzo, piąty w klasyfikacji Pucharu Świata

Dawid Kubacki zaczął zawody jako wicelider, na półmetku był wiceliderem i w roli wicelidera zobaczyliśmy go również po drugiej serii. 28-letni skoczek oddał dwa dobre skoki na odległość kolejno 122 i 131,5 metra, które jednak w żaden sposób nie zrobiły wrażenia na Ryoyu Kobayashim.

Japończyk z przewagą 26,5 pkt wygrał dzisiejszy konkurs. A Polakowi pozostało cieszyć się z tego, że po raz drugi w sezonie uplasował się tuż za nim. Tak samo było również tydzień temu w austriackim Bischofshofen.

W sobotnim konkursie w Predazzo wzięło udział sześciu Polaków. Oprócz Kubackiego i Stocha do dziesiątki załapał się jeszcze Piotr Żyła, który zajął siódmą lokatę, oddając skoki na odległość 121,5 oraz 127 metrów. 29. miejsce zajął Stefan Hula (116,5 i 125 m). Do drugiej serii nie załapali się ani Maciej Kot (34. miejsce, 112,5 m), ani Jakub Wolny (40. miejsce, 109 m).

W klasyfikacji generalnej Kubacki jest piąty i traci do Kobayashiego aż 624 punkty. Drugi jest Piotr Żyła ze stratą 491 punktów, a trzeci Kamil Stoch (-492). Na 28. miejscu plasuje się Jakub Wolny. Stefan Hula zajmuje 38. miejsce, a Maciej Kot 54.

Niedzielny indywidualny konkurs w Predazzo rozpocznie się o godzinie 17:00.