Skoki narciarskie. W Lahti dzisiaj drugi KONKURS, WYNIKI Aleksander Zniszczoł na podium. Pierwszy raz w karierze!

Tomasz Kuczyński
Aleksander Zniszczoł w tym sezonie jest liderem polskiej reprezentacji w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Arkadiusz Gola
W niedzielę 3 marca 2024 roku w fińskim Lahti odbywa się drugi w ten weekend konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Aleksander Zniszczoł zajął miejsce na podium! Poniżej WYNIKI.

Skoki narciarskie NA ŻYWO 3.03.2024

Puchar Świata w Lahti NA ŻYWO: Konkurs indywidualny LIVE

Aby śledzić wyniki na bieżąco, odświeżaj stronę (F5)

Zapis relacji LIVE:

Tak wygląda kolejność z Polakiem na podium! Dla Aleksandra Zniszczoła to pierwsze indywidualne podium PŚ w karierze.

Koniec konkursu. Wygrał Austriak Jan Hoerl, drugi był Peter Prevc. Na trzecim miejscu Aleksander Zniszczoł!

Została czołowa dziesiątka.

Rozpoczęła się seria finałowa!

Po I serii prowadzi Austriak Jan Hoerl. Wiceliderem jest Aleksander Zniszczoł. Pozostali Polacy nie weszli do serii finałowej. Ich miejsca: 37. Kamil Stoch i Piotr Żyła, 42. Paweł Wąsek, 45. Maciej Kot.

Aleksander Zniszczoł - 128,5 m. Jest pierwszy i oczywiście wystąpi w finale.

Piotr Żyła i Kamil Stoch po swoich skokach bez awansu. Czy im się uda?

Paweł Wąsek - 111 m. 10. miejsce.

Maciej Kot - 109,5 m. Teraz jest szósty.

Rozpoczęła się pierwsza seria konkursowa.

Kwalifikacje wygrał Ryoyu Kobayashi. Miejsca Polaków: 4. Aleksander Zniszczoł, 15. Kamil Stoch, 17. Piotr Żyła, 27. Maciej Kot, 41. Paweł Wąsek.

Aleksander Zniszczoł - 125 m. Jest liderem. Cała piątka Polaków wystąpi w konkursie.

Piotr Żyła też w konkursie. Czwarte miejsce.

Kamil Stoch z awansem. Teraz jest trzeci.

Paweł Wąsek i Maciej Kot mają już awans do konkursu.

Rozpoczęły się kwalifikacje do niedzielnego konkursu. Przypominamy numery startowe Polaków: Maciej Kot (18), Paweł Wąsek (25), Kamil Stoch (37), Piotr Żyła (38) i Aleksander Zniszczoł (39).

Zapowiedź

Piątkowy konkurs w Lahti był w zamian za zawody w Szczyrku, których 17 stycznia nie udało się dokończyć ze względu na zbyt mocny wiatr. Wygrał Słoweniec Lovro Kos. Najlepszy z Polaków był Aleksander Zniszczoł - 8. miejsce. To był koniec dobrych wiadomości, bo pozostali nie awansowali do serii finałowej.

W sobotę w konkursie drużynowym było już o wiele lepiej. Biało-Czerwoni zajęli najlepsze miejsce w tym sezonie w rywalizacji drużyn. Polacy w składzie Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł byli tuż za podium, zajmując 4. miejsce. Wygrali Norwegowie przed Austriakami i Niemcami.

Ostatni dzień zawodów w Lahti (skocznia HS130) będzie się składał z kwalifikacji i konkursu indywidualnego. Do kwalifikacji zgłosiło się 59 zawodników z 14 krajów. Jest wśród nich pięciu Polaków. Oto ich numery startowe: Maciej Kot (18), Paweł Wąsek (25), Kamil Stoch (37), Piotr Żyła (38) i Aleksander Zniszczoł (39).

Przypomnijmy, że po lotach narciarskich w Oberstdorfie zapadła decyzja o wycofaniu z kadry Dawida Kubackiego, który został w Polsce, aby potrenować przed następnymi startami w Pucharze Świata.