Było na co popatrzeć w piątkowym meczu Arka Gdynia - Chrobry Głogów. Drużyna gospodarzy jako murowany faworyt sprostała oczekiwaniom i wygrała 2:1. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, o czym świadczy choćby okazja dla gości na sekundy przed ostatnim gwizdkiem. Polecamy skrót najciekawszych akcji ze spotkania Fortuna 1 Ligi, po którym Arka awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

Bramki i najciekawsze akcje meczu Arka - Chrobry

Arka objęła prowadzenie w 34 minucie, kiedy ładnie przy prawym słupku przymierzył Alassane Sidibe. Po upływie godziny podwyższył Przemysław Stolc. Kibice zaczęli więc świętować.

Chrobry w ostatnim kwadransie napsuł jednak krwi gdynianom, gdy Robert Mandrysz zmniejszył o połowę straty, a tuż przed końcem meczu wyborną okazję na wagę remisu zmarnował Albert Zarówny (wydaje się, że nawet gdyby piłka wpadła do bramki to VAR by jej nie zaliczył z powodu spalonego).

Dzięki wygranej Arka została liderem i czeka na odpowiedź Lechii.

Oceny piłkarzy Arki Gdynia za mecz z Chrobrym Głogów

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 2:1 (1:0)

Bramki: Sidibe 34', Stolc 64' - Mandrysz 87'
Żółte kartki: Gojny - Mandrysz, Ozimek, Tabiś
Sędziował: Paweł Malec (Łódź)
Widzów: 5527.

Arka Gdynia: Lenarcik - Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny - Gol, Milewski (78' Adamczyk) - Skóra (92' Lipkowski), Sidibe (84' Borecki), Kobacki (78' Gaprindaszwili) - Czubak.

Chrobry Głogów: Węglarz - Zarówny, Bougaidis, Lewkot - Kuzdra (52' Tabiś), Mandrysz, Mucha (75' Bogusz), Hanc - Ozimek (68' Biel), Bartlewicz (68' Tupaj) - Lebedyński (68' Szczutowski).