Jakub Jabłoński
Fortuna 1. Liga. Arka Gdynia zremisowała ostatecznie z Wisłą Kraków (1:1) w "meczu na szczycie" zaplecza polskiej najwyższej klasy rozgrywkowej. Gdynianie umocnili się tym samym na pozycji lidera. Polecamy skrót najciekawszych wydarzeń z tego meczu.

Fortuna 1. Liga. Skrót meczu Arka Gdynia - Wisła Kraków

Mocny początek należał do gospodarzy. Już w 13. minucie meczu Arka objęła prowadzenie za sprawą Olafa Kobackiego. Napastnik dostał piłkę na lewej stronie i popędził z indywidualną akcją. Ten zszedł do środka i perfekcyjnym strzałem przy bliższym słupku przełamał ręce golkipera "Białej Gwiazdy".

Wisła Kraków od razu po stracie gola zdecydowanie przejęła inicjatywę. Piłkarze trenera Rode'ego przeszli do konkretów jeszcze w pierwszej połowie, ale na bramkę dla krakowskiego klubu musieliśmy poczekać do drugiej połowy, a konkretnie 74. minuty. Wtedy Szymon Sobczak. Napastnik znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie i dostawił stopę po dograniu swojego kolegi z lewej strony.

Wisła mimo słabego, sennego początku wróciła w Gdyni z dalekiej podróży i zgarnęła cenny punkt na trudnym terenie.

Arka Gdynia - Wisła Kraków 1:1 (1:0)
Bramki: Kobacki 13' - Sobczak 75'
Arka: Lenarcik – Stolc (70 Gaprindaszwili), Marcjanik, Dobrotka, Gojny - Gol, Milewski (88 Borecki) - Skóra (56 Lipkowski), Adamczyk (88 Turski), Kobacki - Czubak.
Wisła: Raton – Szot (64 Jaroch), Uryga, Colley, Krzyżanowski - Duda, Carbo - Alfaro, Goku (74 Sobczak), Bregu (64 Baena) - Rodado.
Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Kobacki, Gojny, Milewski - Alfaro. Widzów: 8991