Jakub Jabłoński
od 16 lat
Fortuna 1. Liga. Pierwsze ligowe zwycięstwo na zapleczu PKO Ekstraklasy dla Chrobrego Głogów stało się faktem. Drużyna z Dolnego Śląska mimo, że przegrywała na początku meczu zdołała odwrócić losy spotkania i zwyciężyć ostatecznie 2:1. Polecamy skrót wideo najciekawszych akcji tego meczu.

Najciekawsze sytuacje meczu w meczu Chrobry Głogów - GKS Tychy

Drużyna, która jeszcze miesiąc temu jako pierwsza drużyna zwolniła swojego dotychczasowego trenera - Marka Gołębiewskiego w niedzielę po raz pierwszy odnotowała ligowe zwycięstwo na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Gracze Chrobrego Głogów źle weszli w mecze już od 12. minuty musieli gonić wynik. Bramkę dla gości zdobył Daniel Rumin po dośrodkowaniu z lewej strony wyprowadził na prowadzenie GKS Tychy. Z takim właśnie wynikiem przyjezdni zeszli na przerwę i wydawało się, że utrzymają prowadzenie do końca meczu.

Po zmianie stron zmotywowani piłkarze gospodarzy odrobili stratę oraz wyszli na prowadzenie za sprawą Mikołaja Lebedyńskiego, który najpierw doprowadził do remisu w 55 minucie, a sześć minut później pewnie wykorzystał rzut karny i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w rywalizacji z GKS-em. Goście jeszcze próbowali przełamać ten mur obronny ekipy z Głogowa, ale bezskutecznie i pierwsze zwycięstwo w sezonie Chrobrego stało się faktem.

W poprzednich seriach gier Fortuna 1. Ligi gracze z Dolnego Śląska notowali regularnie porażki. Do tej pory na swoim koncie mają ich - aż sześć. To dopiero pierwsze punkty podopiecznych trenera Piotra Plewnii.

Chrobry Głogów - GKS Tychy 2:1 (0:1)
Bramki: Mikołaj Lebedyński 55', 61' - Daniel Rumin 12'
Żółte kartki: Estigarribia 37', Bogusz 78' - Rumin 26', Wojtuszek 68', Budnicki 90'
Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń)

Chrobry: Węglarz - Estigarribia, Malczuk, Michalec - Kuzdra, Mandrysz, Mucha, Tupaj - Ozimek, Biel - Lebedyński
GKS: Kikolski - Tecław, Budnicki, Błachewicz - Wojtuszek, Żytek, Radecki, Mystkowski - Mikita, Rumin, Śpiączka