od 16 lat
Lech Poznań pokonał Żalgiris Kowno w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji. Na stadionie przy Bułgarskiej padły cztery bramki, ale nie wszystkie dla Kolejorza. Polecamy obszerny skrót najciekawszych akcji.

Bramki z meczu Lech Poznań - Żalgiris Kowno

Lech otarł się o doskonałość w pierwszej połowie. Grał z polotem i całkiem skutecznie. Najlepszy dowód wyświetlił telebim; gdy piłkarze schodzili do szatni, było 3:0.

Prowadzenie dla Lecha uzyskał debiutujący na tym stadionie Dino Hotić. Skrzydłowy w tempo wybiegł do świetnego zagrania od Eliasa Anderssona. Po podaniu Szweda Bośniak skierował piłkę do siatki głową. Dokonał tego w polu karnym, ale ze znacznej odległości.

Później widownię uszczęśliwił stoper Antonio Milić po zagraniu Joela Pereiry. Strzelanie dla Kolejorza zakończył natomiast Radosław Murawski. Oddał mocny strzał z dystansu, po czym cieszynką oświadczył, że z żoną spodziewają się trzeciego dziecka.

Nie wszystko poszło jednak po myśli Lecha. W drugiej połowie zespół kompletnie zgasł. Na dodatek Żalgiris strzelił gola. W podobnym stylu co Murawski trafił Anton Fase.

Zwycięstwo Lecha jest zasłużone, ale gra po przerwie pozostawiła wiele do życzenia. W rewanżu trzeba się będzie jeszcze postarać.

Widowisko na stadionie Enea Stadion, bo taką nazwę od niedawna nosi obiekt przy Bułgarskiej, śledziło w czwartkowy wieczór 26 157 osób.

LIGA KONFERENCJI w GOL24

Wystarczyło zaczekać do czwartku, żeby doświadczyć pierwszej kompromitacji w europejskich pucharach. Po komplecie zwycięstw Rakowa Częstochowa nie popisała się Legia Warszawa! W Kazachstanie straciła z Odrabasami Szymkent aż dwie bramki. Pierwszą wręcz na własne życzenie, kiedy Kacper Tobiasz dał się przelobować z czternastego metra. Internauci nie mają litości dla polskiej drużyny. Zobaczcie najlepsze MEMY po wpadce.

MEMY o meczu Ordabasy Szymkent - Legia Warszawa. Nie ma już ...