Fortuna 1 Liga. Widoczność w meczu Lechia Gdańsk - Chrobry Głogów z powodu zadymienia stadionu była tak fatalna, że sędzia na blisko pół godziny przerwał grę. Drużyna gospodarzy po powrocie na boisko wbiła bramkę i wygrała 1:0. Oto skrót najciekawszych akcji.

Bramka i najciekawsze akcje meczu Lechia - Chrobry

W sobotni wieczór do siatki trafiła jedynie Lechia i tylko raz. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego bramkarz odbił piłkę przed siebie, gdy nastąpił strzał z dystansu. Z bliska Chrobrego dobił Tomas Bobcek (piąta bramka). Spalonego nie dostrzeżono, więc gol został uznany.

Z trybun mecz śledziło ponad 4 tys. widzów. Niewykluczone, że na wiosnę stadion zostanie zamknięty dla wszystkich, skoro ultrasi przerwali grę na tak długo. W każdym razie wcześniej zamykano już trybunę, na której odbywał się "pokaz pirotechniczny".

Dzięki wygranej Lechia ma punkt straty do prowadzącej Arki Gdynia. Na jej odpowiedź czeka dzisiaj. Od godziny 18:00 drużyna lidera zagra na wyjeździe z dziesiątą Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

Lechia Gdańsk - Chrobry Głogów 1:0 (1:0)

Bramka: Tomas Bobcek 41'
Żółta kartka: Kapić
Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń)
Widzów: 4350.

Lechia Gdańsk: Sarnawski - Bugaj, Chindris, Olsson, Kałahur - Żelizko - Mena (91' Piła), Neugebauer (80' D'Arrigo), Kapić, Chłań (80' Sypek) - Bobcek (75' Zjawiński).

Chrobry Głogów: Węglarz - Bougaidis (80' Tupaj), Michalec Zarówny - Tabiś, Mucha (70' Plewka), Mandrysz (83' Bogusz), Hanc - Bartlewicz (70' Ozimek), Biel (80' Wolsztyński) - Lebedyński.