Jakub Jabłoński
Liga Europy. Raków Częstochowa w czwartkowy wieczór w austriackim Grazie po raz pierwszy wygrał mecz w fazie grupowej Ligi Europy. Podopieczni Szwargi decydujący cios zadali w 81. minucie. Polecamy skrót najciekawszych sytuacji z tego meczu.

Liga Konferencji. Najciekawsze sytuacje z meczu Sturm Graz - Raków Częstochowa

Drużyna Szwargi znakomicie weszła w mecz na austriackiej ziemi. Zabrakło tylko skuteczności i opanowania nerwów pod bramką Sturmu Graz. "Medaliki" w pierwszych 30 minutach gry mieli dokładnie TRZY świetne okazje na zdobycie otwierającego trafienia. Najpierw Ante Crnac w sytuacji niemal stuprocentowej fatalnie przestrzelił. Chorwacki napastnik został świetnie obsłużony dośrodkowaniem z prawej flanki. Ostatecznie w katastrofalny sposób chybił.

Parę minut temu swoją znakomitą okazję miał inny atakujący częstochowskiego klubu. Marcin Cebula odnalazł się w kapitalnej sytuacji, lecz minimalnie się pomylił i posłał piłke obok bramii strzeżonej przez Kjella Scherpena.

Nareszcie w 81. minucie nastąpił przełom w grze "Medalików". Częstochowski klub za sprawą Johna Yeboaha zdołał zadać decydujący cios. Niemiec świetnie odnalazł się w polu karnym po podaniu Jeana Carlosa z lewej strony i z zimną krwią wbił piłkę do bramki rywala.