Śląsk – Legia: Druga wygrana WKS-u! Finał coraz bliżej (ZDJĘCIA)

Dawid Foltyniewicz
Koszykarzy Śląska od finału Energa Basket Ligi dzieli już tylko jedno zwycięstwo! Wrocławski zespół w drugim półfinale Energa Basket Ligi pokonał w Hali Stulecia Legię Warszawa 71 :57. Trzeci mecz serii w czwartek o godz. 20:00 w Warszawie.

Na początku drugiego półfinału niemal każda wizyta Śląska pod koszem Legii kończyła się celnym rzutem. Wrocławianie po niespełna pięciu minutach prowadzili 16:0! Gracze Legii próbowali rzutów za trzy, z półdystansu, a z każdą niecelną próbą rosła ich irytacja. Zespół z Warszawy pierwsze punkty zdobył dopiero w połowie pierwszej kwarty. Od tego momentu WKS rzucał z niższą skutecznością, ale nie pozwolił rywalom na złapanie kontaktu.

Krótko po rozpoczęciu drugiej kwarty przyjezdni rzucili dwie „trójki” (Grzegorz Kamiński i Aric Holman) i wrócili do gry o zwycięstwo, zbliżając się do „Trójkolorowych” na sześć oczek. W ekipie Śląska D.J. Mitchell pochwalił się akcją 3+1, a Szymon Tomczak efektownym wsadem. Podopieczni Ertuğrula Erdoğana starali się uciekać „Legionistom” i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 40:30.

Po zmianie stron spotkanie miało dość wyrównany przebieg. Dzięki „trójkom” Mitchella i Justina Bibbsa WKS wyszedł na 16-punktowe prowadzenie i z każdą minutą przybliżał się do drugiej wygranej w półfinałowej serii – w głównej mierze dzięki dobrej postawie Jeremiaha Martina. Trzecia kwarta należała do gospodarzy, którzy powiększyli swoją przewagę i przystąpili do ostatniej „ćwiartki” z prowadzeniem 58:44.

W niej Śląsk kontrolował przebieg meczu i ostatecznie pokonał Legię 71:57. Najwięcej punktów dla wrocławskiej ekipy zdobyli Martin (17) i Mitchell (14).

Koszykarzy z Wrocławia od awansu do finału dzieli tylko jedna wygrana. Trzeci półfinał w czwartek w Warszawie (godz. 20).

WKS Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 71:57 (25:11, 15:19, 18:14, 13:13)
Śląsk: Martin 17, Mitchell 14, Dziewa 9, Bibbs 9, Kolenda 6, Nizioł 5, Tomczak 4, Ramljak 3, Gołębiowski 2, Parachouski 2, Pušica 0.
Legia: Holman 26, Vinales 9, Kamiński 9, Koszarek 5, Groselle 3, Leslie 2, Berzins 2, Garrett 1, Wyka 0, Kulka 0, Kołakowski 0.