Śląsk - Slaven: Trafienia Gąski dały WKS-owi zwycięstwo w sparingu

DF
Pawel Relikowski / Polska Press
Śląsk Wrocław podczas sparingu rozegranego w ramach zgrupowania w słoweńskiej Rogli pokonał chorwacki Slaven Belup 2:0. Obie bramki dla WKS-u zdobył Damian Gąska.

W 22. minucie Damian Gąska pokonał bramkarza rywali po prostopadłym podaniu od Daniela Szczepana. Obaj wspomnieni piłkarzy przed końcem pierwszej połowy próbowali podwyższyć prowadzenie WKS-u, jednak golkiper Slavena poradził sobie z ich uderzeniami.

Na drugą odsłonę spotkania Śląsk wyszedł w mocno zmienionym składzie. Między słupkami WKS-u stanął Dariusz Szczerbal, a w ataku pojawił się Erik Esposito. W 53. minucie po dograniu Dino Stigleca w pole karne dobrą okazję miał Maciej Pałaszewski. Bramkarz obronił strzał, lecz przy dobitce Gąski nie miał większych szans.

Michał Chrapek: - Hajduk był zdecydowanie trudniejszym rywalem. Nie chciałbym nikogo urazić, ale myślę, że mieli po prostu lepszych piłkarzy i dlatego lepiej grali. Widać jednak było umiejętności techniczne rywala, wiemy, że drużyny z Chorwacji starają się grać w piłkę, choć myślę, że przez większość czasu kontrolowaliśmy to, co się dzieje na boisku. Byliśmy dobrze ustawieni, wyprowadzaliśmy fajne kontry i zrobiliśmy kilka akcji kombinacyjnych.

Wrocławski zespół podczas zgrupowania w Rogli rozegra jeszcze jeden sparing. We wtorek Śląsk zmierzy się z ukraińską Zorią Ługańsk.

Śląsk Wrocław – NK Slaven Belupo 2:0 (1:0)
Bramki:
1:0 – Gąska 22’
2:0 – Gąska 53’

Śląsk Wrocław (I połowa): Kajzer – Dankowski, Golla, Celeban, Stiglec – Gąska, Łabojko, Chrapek, Pałaszewski, Cholewiak – Szczepan

Śląsk Wrocław (II połowa): Szczerbal – Dankowski, Golla (76' Poprawa), Celeban, Stiglec – Gąska (62' Musonda), Łabojko (76' Boruń), Chrapek (59' Łyszczarz), Pałaszewski (76' Bergier), Cholewiak (60' Płacheta) – Exposito

Śląsk Wrocław wygrał sparingowy mecz z Hajdukiem Split 2:1 (2:0) Śląsk Wrocław 2:1 (2:0) Hajduk Split. W poniższej galerii wyciągamy wnioski z gry Trójkolorowych przeciwko najtrudniejszemu rywalowi letniego okresu przygotowawczego. Śląsk: Putnocky – Broź, Golla (46’ Celeban), Pawelec (k), Hołownia – Musonda (71’ Gąska), Mączyński (60’ Łabojko), Chrapek (66’ Pałaszewski), Pich (71’ Łyszczarz), Płacheta (66’ Cholewiak) – Exposito (55’ Szczepan).Hajduk: Duka, Juranović (k), Ismajli, Svatok, Dellowa, Beširović, Hamza, Jradi, Jairo, Gyurcso, DelićHajduk od 60 minuty: Duka, J. Bašić (k), Simić, Borja Lopez, Dolček, Kalik, Sahiti, Jurić, Šego, Tahiraj, Špikić

Co wiemy po Hajduku? Dziewięć wniosków po trzecim sparingu Ś...