Śląsk Wrocław - GKS Tychy WYNIK Tyszanie znów lepsi od drużyny PKO Ekstraklasy! Trzech testowanych

Tomasz Kuczyński
Trener GKS-u Tychy Dariusz Banasik
Trener GKS-u Tychy Dariusz Banasik Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotę 8 lipca 2023 roku w sparingu rozegranym we Wrocławiu pierwszoligowy GKS Tychy wygrał z ekstraklasowym Śląskiem 2:1. Tyszanie testowali trzech zawodników. Mecz rozegrano na stadionie przy ulicy Oporowskiej.

GKS Tychy przebywał na krótkim zgrupowaniu w Busku-Zdroju. Po powrocie do Tychów w piątek podopieczni trenera Dariusza Banasika mieli poranny trening, a w sobotę rozegrali sparing ze Śląskiem Wrocław. W czasie obozu tyszanie mieli "przerywnik" w postaci sparingu w Warce, gdzie wygrali z przedstawicielem PKO Ekstraklasy Radomiakiem Radom 1:0. We wcześniejszych sparingach zremisowali ze Skrą Częstochowa 2:2 i pokonali czeski MFK Karwina 3:2.

W meczu ze Śląskiem drużyna Dariusza Banasika objęła prowadzenie po składnej akcji tercetu Krzysztof Machowski, Przemysław Mystkowski i Patryk Mikita, która sfinalizował ten ostatni. Śląsk wyrównał za sprawą trafienia Patryka Szwedzika, znanego u nas z GKS-u Katowice. Tyszanie ponownie prowadzili, gdy błąd obrony rywali wykorzystał Mystkowski. Wynik do przerwy utrzymał się do końca sparingu.

Śląsk Wrocław - GKS Tychy 1:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Patryk Mikita (11), 1:1 Patryk Szwedzik (24), 1:2 Przemysław Mystkowski (35)

Śląsk: Kacper Trelowski (73. Bartosz Głogowski) - Aleksander Wołczek (61. Mateusz Stawny), Krzysztof Kurowski, Petr Schwarz, Karol Borys, Stanisław Szczyrek (61. Javier Ajenjo Hyjek), Adrian Bukowski, Patryk Szwedzik, Marcel Zylla (28. Patryk Bednarczyk, 65. Jakub Lutostański), Miłosz Kurowski, Szymon Lewkot.

GKS Tychy: (I połowa) Adrian Kostrzewski - Krzysztof Machowski, zawodnik testowany I, Nemanja Nedić, Jakub Tecław, Marcel Błachewicz - Przemysław Mystkowski, Mateusz Radecki, Wiktor Żytek, Patryk Mikita - Daniel Rumin.
(II połowa) Adrian Kostrzewski - Dominik Połap (52. Natan Dzięgielewski), zawodnik testowany I, Nemanja Nedić, Petr Buchta, zawodnik testowany II - Wiktor Niewiarowski, Jakub Bieroński, Marcin Szpakowski, zawodnik testowany III - Kacper Skibicki.