0 1 połowa

Jagiellonia Białystok

1

0 1 połowa

• Koniec spotkania. Śląsk Wrocław remisuje z Jagiellonią Białystok (1:1). Bramki po zmianie stron strzelili Robert Pich i Juan Camara.

• Dawno nie było kartki. I jest - upomniany Guilherme.

• Jagiellonia miała piłkę meczową. Bez zagrożenia pod bramką Matusa Putnocky'ego.

• I ostatnia zmiana: Ognjen Mudrinski za Juana Camarę..

• A w Jagiellonii schodzi Patryk Klimala, a wchodzi Mikołaj Wasilewski..

• Za Roberta Picha na murawie pojawia się Mateusz Cholewiak.

• Paweł Raczkowski dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Ale tutaj to już powinien być gol dla gości! Martin Kostal nie wykorzystał świetnego zagrania Patryka Klimali

• Matus Putnocky łapie piłkę, która odbiła się od muru (strzelał Jesus Imaz. To mogło zaskoczyć!

• Faul Israela Puerto blisko linii 16. metra. Powinien bardziej uważać, bo było blisko rzutu karnego a ma na koncie żółtą kartkę.

• 8/3 Strzały/strzały celne 10/5

• Nie wydaje się, by któraś z drużyn była w stanie wywalczyć komplet punktów. Typowy mecz walki w Ekstraklasie.

• A w Śląsku Daniel Szczepan zmienia Erik Exposito.

• Martin Kostal zmienia Tomasa Prikryla...

• W walce o górną piłkę głowami zderzyli się Diego Żivulić i Jakub Wójcicki. Bardziej ucierpiał defensor Jagiellonii.

• Patryk Klimala przedarł się lewą stroną w pole karne. Chciał z ostrego kąta posłać piłkę do siatki między nogami Matusa Putnocky'ego, ale ten nie dał się zaskoczyć!

• 12 072 kibiców we Wrocławiu.

• Za pierwszym razem radzą sobie goście, ale przy poprawce Przemysław Płacheta centruje na 8. metr, skąd głową - w środek bramki - główkował Erik Exposito. Damian Węglarz łapie piłkę do "koszyczka".

• Składna akcja gospodarzy lewa stroną zepsuta niedokładnym zagraniem Roberta Picha w pole karne. Na wszelki wypadek Ivan Runje wybija piłkę poza linię końcową.

• Rzut wolny dla Śląska z prawej strony. Białostoczanie radzą sobie z centrą Przemysława Płachety.

• Bardzo złe dośrodkowanie Dino Stigleca z lewej flanki.

• Kilka szybkich podań i Patryk Klimala, który zgubił w prosty sposób Wojciecha Gollę, podaje prostopadle w pole karne do Hiszpana. Ten z zimną krwią umieszcza piłkę w siatce! Warto podkreślić, że to trzeci mecz z rzędu, w którym Juan Camara wpisuje się na listę strzelców!

• JUAN CAMARA DOPROWADZA DO REMISU!!!

• Jesus Imaz wypuszcza "w uliczkę" rozpędzonego Zorana Arsenicia. Jego strzał z ostrego kąta pola karnego broni na luzie Matus Putnocky.

• Filip Marković zmienia Michała Chrapka.

• Zupełne nieudane i przeciągnięte dośrodkowanie Jakuba Wójcickiego. Matus Putnocky wznowi grę z "piątki", ale z murawy nie podnosił się Michał Chrapek.

• Siła złego na jednego. Joan Camara w prosty sposób traci piłkę na rzecz trzech piłkarzy Śląska.

• Jesus Imaz pada w polu karnym Śląska. Sędzia nakazuje grać dalej, co nie podoba się Hiszpanowi.

• Patryk Klimala w "szesnastce" gospodarzy podaje przed pole karne do nabiegającego Tarasa Romanczuka. Wmieszał się w to jednak Jakub Łabojko.

• 6/1 Strzały/strzały celne 4/2. Stuprocentowa skuteczność gospodarzy.

• Kapitalne diagonalne podanie Diego Živulicia na prawą stronę pola karnego do Łukasza Brozia. Ten w stylu Łukasza Piszczka zagrywa do nadbiegającego Roberta Picha, który mierzoną "pasuewczką" kieruje piłkę do siatki tuż przy prawym słupku!

• GOL DLA ŚLĄSKA! ROBERT PICH!!!

• Echhh. Przemysław Płacheta urwał się lewą stroną. Jego koledzy wbiegali w pole karne, a ten niepotrzebnie poczekał na obiegającego do Dino Stigleca. Podał do niego, ale za mocno...

• Guilherme podłączył się do akcji ofensywnej. Przeciągnięte dośrodkowanie - piłka przelatuje przez pole karne.

• Żółta kartka również na koncie Przemysława Płachety. Uniemożliwił gościom wznowienie gry z rzutu wolnego.

• Żółtą kartką upomniany Patryk Klimala za faul na Israelu Puerto.

• To powinien być gol dla Śląska! Z pola karnego, z bliskiej odległości, w sobie znany sposób Michał Chrapek uderza nad poprzeczką!

• Żółta kartka dla Wojciecha Golli za faul na Martinie Pospisilu na prawej stronie. Tym samym defensor Śląska będzie pauzował w następnym meczu z Rakowem Częstochowa. .

• Jesus Imaz huknął z ok. 25 metrów Trafia w rywala.

• Krótkie rozegranie z Łukaszem Broziem, którego "świecę" gasi Damian Węglarz.

• Robert Pich znalazł się na prawej stronie. Jego dośrodkowanie blokuje Zoran Arsenić. Korner dla gospodarzy.

• Druga polowa rozpoczęta!

• Wracamy do Wrocławia, gdzie obiega końca przerwa w meczu Śląsk - Jagiellonia. Po mocno bezbarwnej pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Co nas czeka po zmianie stron?

• +1'Po doliczeniu 1 minuty sędzia Paweł Raczkowski zaprosił obie drużyny do szatni. Śląsk Wrocław bezbramkowo remisuje z Jagiellonią Białystok.

• Anemiczna próba Martina Pospisila nie mogła zaskoczyć Matusa Putnocky'ego. Ważne jest jednak to, że w 44. minucie mieliśmy pierwszy celny strzał.

• Za to Joana Camarę faulował 25. metrów od własnej bramki Israel Puerto. Żółta kartka.

• Bardzo dobre diagonalne podanie na prawą stronę do Łukasza Brozia. Podaje od razu w pole karne do Michała Chrapka, ale ten "pada z głodu".

• A teraz Zoran Arsenić ruszył do przodu. Nie dostał podania zwrotnego w pole karnego. W przeciwieństwie do Tomasa Prikryla, którego podanie przed bramkę do Patryka Klimali "przeciął" Wojciech Golla.

• Ajjj. Łukasz Broź podaje mocno płasko w pole karne na bliższy słupek. Piłka przeszła pod nogą Zorana Arsenicia i odbija się od nogi Roberta Picha. Damian Węglarz broni!

• Joan Camara przedarł się ewa stroną i podaje przed pole karne do Tomasa Prikryla. Wmieszał się w to... Patryk Klimala, który złym przyjęciem piłki "wyrzucił się" w stronę linii środkowej i sfaulował rywala.

• Exposito czy Imaz?

• 0 Strzały celne 0

• Dino Stiglec dopada do bezpańskiej piłki w "szesnastce" Jagielonii. Nieczysto kopnął, metr obok lewego słupka.

• Po chwili z prawej strony centrował Łukasz Broź. Piłkę "podbił" Zoran Arsenić, ale chwycił ją pewnie Damian Węglarz.

• Niezłe dośrodkowanie z rzutu wolnego na dalszy słupek. Tam był Wojciech Golla, którego zadaniem było strącenie piłki przed bramką Damiana Węglarza. Ten ją musnął, ale nie na tyle, by doleciała do któregoś jego kolegów.

• Kolejna próba Przemysława Płachety. Stał na wprost bramki, uderzył płasko z ok. 25 metrów, ale metr-półtora obok bramki.

• Jest wsparcie z Białegostoku

• Ostatnie minuty to przewaga Śląska. Łukaszowi Broziowi udało się wywalczyć rzut rożny. Źle rozegrany zapoczątkował kontrę Jagiellonii, która została przerwana kilka metrów za linią środkową.

• Przemysław Płacheta decyduje się na strzał zza linii 16. metra. Piłka w nieznacznej odległości przelatuje nad poprzeczką!

• Przez moment gospodarze muszą grac w osłabieniu. Urazu ręki doznał Michał Chrapek.

• Israel Puerto fauluje na prawej stronie, blisko chorągiewki, Patryka Klimalę. Śląsk radzi sobie z rzutem wolnym wykonanym przez Guilherme.

• Michał Chrapek przejął piłkę na skrzydle i "poklepał" z Dino Stiglcem. Pierwszy z wymienionych, po podaniu zwrotnym, w prosty sposób stracił piłkę.

• Za wysokie dośrodkowanie Przemysława Płachety. Gdyby Erik Exposito miał 3 metry wzrostu to może trąciłby piłkę głową. Może.

• Zoran Arsenić fauluje Michała Chrapka ok. 30 metrów od własnej bramki. Ciekawe jaki będzie wariant rozegrania rzutu wolnego.

• Tym razem Przemysław Płacheta przejął piłkę na prawej stronie. "Złamał" akcję na lewą nogę, po czym dośrodkował na dalszy słupek do nikogo. Damian Węglarz z "piątki".

• Fatalne wykonanie rzutu wolnego przez Wojciecha Gollę do ustawionego szeroko na prawej stronie Przemysława Płachety. Miał posłać piłkę po łuku, poleciała w trybuny po cięciwie.

• Kolejna akcja Tomasa Prikryla na prawej stronie przynosi aut na wysokości pola karnego Śląska. Nie udało się stworzyć zagrożenia. Ostatecznie grę od bramki wznawia Matus Putnocky.

• W odpowiedzi zaatakowali wrocławianie. W polu karnym piłkę dostał Michał Chrapek, ale nie zdołał tego spożytkować.

• Jakub Wójcicki widział wysuniętego przed bramkę Matusa Putnocky'ego. Chciał go przelobować, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Zakotłowało się za linią boczną pola karnego gospodarzy. Patryk Klimala pada na murawę, ale zdaniem sędziego nie było faulu.

• A teraz rzut wolny dla Śląska ok. 30 metrów od bramki Damian Węglarza. Krótkie rozegranie do Roberta Picha, ale jego wrzutka ledwie doleciała do linii 16. metra.

• Zdaniem sędziego Dino Stiglec faulował na prawej stronie Tomasa Prikryla. Erik Exposito wybija piłkę z "szesnastki" po dośrodkowaniu Guilerhme.

• Próba krótkiej gry wrocławian na prawej stronie. Jakub Łabojko podaje za słabo w pole karne do wbiegającego Przemysława Płachety, ale połapała się obrona Jagiellonii.

• Patryk Klimala zaczyna ze środka!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rezerwowi Śląska Wrocław: Daniel Kajzer - Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Filip Marković, Mateusz Cholewiak, Mateusz Hołownia, Damian Gąska, Bartosz Boruń, Daniel Szczepan.

Rezerwowi Jagiellonii: Wojciech Błyszko - Andrej Kadlec, Krsevan Santini, Marko Poletanović, Ognjen Mudrinski, Bodvar Bodvarsson, Oleh Horin, Mikołaj Wasilewski, Martin Kostal.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania, którzy w ostatniej kolejce "przerwali" serię czterech remisów z rzędu porażką (0:1 z Koroną) plasują się na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Do liderującej Pogoni Szczecin traci 4 "oczka", Cracovii, Lechii i Wisły Płock - po dwa.

Z kolei Jagiellonia, która ma o 1 punkt mniej od dzisiejszego rywala, jest siódma. Obie ekipy oddziela w tabeli Legia, która ma 17 punktów. .

• Czy dzisiaj, po nieco ponad 3 latach, piłkarze Ireneusza Mamrota wywiozą z Wrocławia komplet punktów?

• Przed pierwszym gwizdkiem Pawła Raczkowskiego warto przeczytać zapowiedź, którą przygotował Piotr Janas:

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Super piątek w Ekstraklasie trwa w najlepsze. Po tym jak Wisła zatopiła Arkę przenosimy się do Wrocławia, gdzie już za 20 minut Śląsk zmierzy się z Jagiellonią w jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 11. kolejki Ekstraklasy!

Piotr Janas

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok ONLINE. Piłkarze Śląska długo każą swoim kibicom czekać na ligowe zwycięstwo. Wrocławianie ostatni raz po komplet punktów sięgnęli 17 sierpnia. Czy przełamią niemoc w meczu z Jagiellonią Białystok? Początek spotkania w piątek o godz. 20:30. Relacja LIVE w GOL24!

PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok ONLINE

Nie są to najlepsze tygodnie dla piłkarzy Śląska Wrocław. Co prawda WKS wciąż jest w czubie tabeli PKO Ekstraklasy i do niedawna miał długą passę meczów bez porażki, ale ostatnie starcia sporo namieszały.
Śląsk nie odniósł zwycięstwa od połowy sierpnia, a po drodze odpadł z drugoligowym Widzewem Łódź w 1/32 finału Pucharu Polski. Potem przyszła dość niespodziewana porażka z Koroną w Kielcach 0:1 i z entuzjazmu, wydobytego podczas spektakularnych jak na tę ligę derbów Dolnego Śląska (4:4 z Zagłębiem Lubin), niewiele pozostało.

Wrocławianie mają obecnie tylko dwa punkty przewagi nad będącym poza górną ósemką Piastem Gliwice. Jeśli dziś przegrają z Jagiellonią, a swoje mecze wygra Wisła Płock, Lech Poznań oraz w starciu z Legii z Piastem nie będzie remisu, to podczas przerwy na kadrę „Wojskowi” będą balansować na granicy górnej ósemki. To skrajnie pesymistyczny scenariusz, ale przy Oporowskiej nikt go nie lekceważy.

- Już przed meczem z Koroną zapytałem swoich piłkarzy wprost czy chcemy iść w górę, czy w dół. W Kielcach się nie udało, zabrakło nam trochę szczęścia, ale nie załamujemy rąk. To newralgiczny moment sezonu, seria sześciu meczów bez zwycięstwa nam ciąży, ale staramy się odwrócić ją na naszą korzyść i wykorzystać do jeszcze większej mobilizacji - powiedział trener Śląska Vítězslav Lavička.

Jagiellonia ma swoje problemy. Piłkarze trenera Ireneusza Mamrota także nie zaznali smaku zwycięstwa od sierpnia, choć czekają na nie krócej niż WKS. Białostoczanie nie wygrali żadnego z ostatnich czterech spotkań, ale warto dodać, że nie mierzyli się z byle kim (Legia, Lech i Pogoń Szczecin w lidze oraz Cracovia w Pucharze Polski). Pocieszający dla Śląska może być fakt, że „Jaga” nie wygrała na Stadionie Wrocław od ponad trzech lat.

- Mamy do Jagiellonii bardzo duży respekt. Szanujemy tego rywala i znamy jego mocne strony. Wiemy w jakiej formie jest Jesus Imaz oraz na co stać chociażby Tomasa Prikryla, którego wraz z moim asystentem Zdenkiem Svobodą sprowadzaliśmy do Sparty Praga i z nim w składzie sięgaliśmy po mistrzostwo i puchar Czech. Znam też Martina Pospisila, którego cechuje świetna inwencja i wizja gry - charakteryzował najbliższego rywala trener Lavicka.

- Jagiellonia to drużyna mająca określoną jakość, jest dobrze zorganizowana w obronie i groźna z przodu, o czym wspominałem przed chwilą. My jednak chcemy iść do góry, dlatego mam apel do naszych kibiców: pomóżcie nam w tej trudnej chwili, kiedy nie wszystko idzie tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Wynik najbliższego meczu jest dla nas szalenie ważny, bo to ma znaczenie, czy jesteś w czubie tabeli, czy musisz oglądać się za siebie - zaznaczył Czech. Z jego słów można wyczytać, że dzisiejszy mecz będzie swego rodzaju weryfikacją dla Śląska.

Oglądaj mecz Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok na żywo online w Player.pl >>>

Nie zagrają:

Śląsk Wrocław: Mateusz Radecki, Krzysztof Mączyński, Adrian Łyszczarz.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV

Spotkanie Śląska z Jagiellonią pokaże Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Wstęp do meczu od godziny 20. Początek transmisji na żywo o 20:25. Komentują Robert Skrzyński i Kamil Kosowski. Stream online w internecie dla abonentów nc+ dostępny będzie na canalplussport.pl.