Jakub Jabłoński
Śląsk Wrocław nowym liderem PKO Ekstraklasy! Dublet Exposito zapewnił zwycięstwo! fot. wojciech wojtkielewicz
PKO Ekstraklasa. Gracze Śląska Wrocław w 7. kolejce najwyższej klasy rozgrywkowej zwyciężyli w niedzielę na swoim stadionie z Jagiellonią Białystok 2:1. Autorem dwóch goli został hiszpański napastnik Eric Exposito. Tym samym podopieczni Jacka Magiery zostali przynajmniej do końca dnia nowym liderem ligi.

PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 2:1

Mecz rozpoczął się minutą ciszy dla Antoniego Jawnego, który zmarł w sobotę w wieku 79 lat. To były piłkarz i wieloletni pracownik Śląska Wrocław.

W pierwszej części spotkania niewiele zaoferowali nam piłkarze w niedzielne popołudnie. Najlepszą sytuację do objęcia prowadzenia miał jednak Śląsk Wrocław za sprawą Mateusza Żukowskiego, który sprytnym dryblingiem minął dwóch obrońców Jagiellonii i zdołał oddać strzał z którym poradził sobie Zlatan Alomerović.

Na przerwę piłkarze schodzili z bezbramkowym remisem i zarówno jedni, jak i drudzy mieli prawo odczuwać niedosyt, gdyż pod koniec pierwszej połowy podopieczni Adriana Siemieńca mieli znakomitą okazję do zadania decydującego ciosu na koniec pierwszej części spotkania. Idealną sytuację miał Nene, który jednak uderzył w sam środek bramki strzeżonej przez Rafała Leszczyńskiego.

Drużyna z Białegostoku w miarę kontrolowała spotkanie. Przemawiać za tym może ogromne posiadanie piłki na korzyść graczy popularnej "Jagi" - aż 71% po pierwszych 45. minutach. Podopieczni trenera Jacka Magiery mieli w tym czasie zaledwie 29% czasu z piłką przy nodze.

Tuż po zmianie stron Erik Exposito wprawił w euforię zgromadzonych kibiców na Tarczyński Arena. Hiszpan został wypuszczony sam na sam z bramkarzem i wpakował piłkę przy bliższym słupku do bramki strzeżonej przez Alomerovicia. Parę minut później wyrównał z karnego Bartłomiej Wdowik.

Na dziewięć minut przed końcem to Śląsk miał swoją szansę z jedenastego metra. Po faulu Naranjo do rzutu karnego podszedł Eric Exposito i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Tym samym hiszpański napastnik ustrzelił dublet w tym meczu.

Oceny piłkarzy po meczu Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 2:1 (w skali 1-6):