Ślęza Wrocław - Arka Gdynia 58:63, Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 67:62 (WYNIK)

jg
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne fot. Paweł Relikowski
Pogoń w ostatniej kwarcie okazała się nieskuteczna i Ślęza Wrocław przegrała z Arką Gdynia 58:63. W Bydgoszczy poległo także CCC Polkowice.

Katem Ślęzy Wrocław w niedzielnym meczu z Arką Gdynia okazała się była koszykarka wrocławianek Marissa Kastanek, która rzuciła 14 punktów.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta, w której miejscowe przegrały aż 11 punktami. Drużyna Arkadiusza Rusina próbowały jeszcze gonić, ale przewaga Arki była zbyt duża. To trzecia porażka wrocławianek w tym sezonie. Kolejnym ich rywalem będzie na wyjeździe Pszczółka Lublin.

Ślęza Wrocław - Basket Women Arka Gdynia 58:63 (18:17, 14:19, 8:19, 18:8)
Ślęza: Burdick 15, Pocek 13, Owczarzak 13, Marciniak 7, Jovanović 5, Glomazic 3, Jones 2, Dobrowolska 0. Szajtauer, Piędel, Klatt DNP.
Arka: Kastanek 14, Papova 13, Allen 10, Gulich 10, Balintova 5, Greincher 4, Rembiszewska 3, Slamova 2, Misiek 2, Podgórn 0.

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 67:62 (19:13, 20:17, 13:19, 15:13)
Artego: Miskiniene 20, Kiesel 11, Rymarenko 11, O’Neill 10, Międzik 7, Poboży 6, Michałek 2, Sobiech DNP, Sobiech DNP, Zasada DNP, Rola DNP.
CCC: Gajda 19, Robinson 15, Spanou 8, Bojović 6, Stallworth 4, Naczk 0, Tyszkiewicz DNP, Tomaszewicz DNP, Jackowska DNP.

Pozostałe wyniki weekendu: Energa Toruń - Polskastrefainwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 61:90 (13:22, 21:30, 10:20, 17:18), Wisła Kraków - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMSA Lublin 52:70 (11:17, 11:24, 21:20, 9:9), DGT Politechnika Gdańska - Widzew Łódź 70:67 (16:12, 15:27, 17:17, 22:11), Enea AZS Poznan - AZS Uniwersytet Gdański 68:65 (19:25, 17:12, 16:11, 16:17).