Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 68:75. Zabrakło zimnej krwi w końcówce

Rafał Hydzik
W 15. kolejce EBLK Ślęza Wrocław podjęła trzecią drużynę ligi, Artego Bydgoszcz. Wrocławianki po bardzo wyrównanym meczu przegrały 68:75.

Kwarty tego spotkania ułożyły się w niemal podręcznikową sinusoidę. Tuż po pierwszej syrenie spotkania mocno rozpoczęły gospodynie, budując 10 punktów przewagi. Koszykarki Artego natomiast skutecznie tę różnicę niwelowały, aż same miały swojej stronie aż 17 punktów więcej od Ślęzy. Jeszcze osiem zmian prowadzenia przyniosła niezwykle nasycona czwarta kwarta, która ostatecznie wyłoniła bydgoszczanki jako zwyciężczynie tego meczu.

Najciekawiej przed meczem zapowiadał się pojedynek dwóch wysokich - Cierry Burdick i Laury Miškinienė, czyli dwóch najczęściej zbierających zawodniczek ligi. Amerykanka z Litwinką nie zawiodły, notując imponując (i co ciekawe niemal identyczne!) liczby. Burdick do statystyk wpisała 20 punktów i 9 zbiórek, Miškinienė zaś kolejno 19 i 9. Obie jednak przyćmiła Nevena Jovanović, autorka 22 punktów. Serbka wreszcie zaczęła się odnajdywać na dystansie, skąd trafiła 4 rzuty (najwięcej na boisku).

Największy problem żółto-czerwone miały z samym wejściem pod kosz. W pierwszej połowie z “pomalowanego” trafiły... 1/12 rzutów. Dopiero w trzeciej i czwartej kwarcie nastąpił przełom, szczególnie za sprawą Talii Caldwell, która spod kosza zdobyła 8 „oczek” w drugiej połowie.

W całym meczu każdy element był po stronie Ślęzy - podopieczne Arkadiusza Rusina wykonały znacznie więcej rzutów, rozdały więcej asyst (sama Dominika Owczarzak zanotowała aż 15!) i notowały mniej strat. Zabrakło jednak elementu niemierzonego w tabelkach - zimnej krwi w ostatnich minutach. Wrocławianki zanotowały dwie straty i pięć niecelnych rzutów w ostatnich pięciu minutach, podczas gdy ich rywalki dopisały do swojego dorobku 16 „oczek”...

Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 68:75 (19:23, 10:20, 23:12, 16:20)
Ślęza: Jovanović 22, Burdick 20, Caldwell 11, Glomazić 8, Dobrowolska 5, Owczarzak 2, Szajtauer 0, Marciniak 0.
Artego: Miškinienė 19, O’niell 19, Kiesel 19, Rymarenko 11, Poboży 4, Międzik 2, Michałek 1.