Leszek Jaźwiecki
GKS Katowice wygrał z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie 3:0
GKS Katowice wygrał z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie 3:0 Karina Trojok
W meczu rozegranym awansem z 19. kolejki PlusLigi GKS Katowice pokonał Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:0 i zrównał się z nim w tabeli. To trzecia wygrana katowiczan z rzędu. GKS wygrał po dłuższej przerwie w Spodku i po raz pierwszy okazał się lepszy od zawierciańskiego zespołu w ligowej potyczce.

Katowiczanie po raz pierwszy w tym sezonie o ligowe punkty zagrali w Spodku. Ich rywalem była drużyna z Zawiercia, z którą wcześniej jeszcze nie wygrali ligowego spotkania.

Zobaczcie zdjęcia z meczu:

- Zrobimy wszystko, żeby to zmienić, zależy nam na zwycięstwie - mówił przed meczem trener GKS-u Piotr Gruszka.

Zawiercianie nie zamierzali im ułatwiać zadania, choć do Katowic przyjechali po poniedziałkowym laniu w Jastrzębiu.
- Zagraliśmy źle, ale musimy jak najszybciej o tym meczu zapomnieć i skupić się na spotkaniu z GKS Katowice - zapowiadał rozgrywający Aluronu Michal Masny.

GKS Katowice – Aluron Virtu Warta Zawiercie. Piękne cheerleaderki z grupy Cheerleaders Ergo Śląsk

PlusLiga: GKS Katowice – Aluron Virtu Warta Zawiercie. Piękn...

Spotkanie sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn rozpoczęło się od wymiany ciosów, z której lepiej wyszli gospodarze. Katowiczanie prowadzili 7:3, a potem 13:7. Goście z Zawiercia robili co mogli, że zatrzymać ataki podopiecznych Gruszki. Najczęściej ofiarą tych działań padał Karol Butryn, co nie przeszkodziło ekipie z Katowic objąć prowadzenia.

GKS Katowice - Aluron Virtu Warta Zawiercie ZDJĘCIA KIBICÓW

Drugi set był podobny i ponownie triumfował w nim s GKS. Aluron zerwał się jeszcze do walki, w III secie kilka razy wychodził na prowadzenie, w końcówce było 22:19 i goście mogli wygrać seta, ale błędy własne na to nie pozwoliły.

Katowiczanie w rundzie zasadniczej w Spodku gościć będą jeszcze zespoły ONICO Warszawa i Jastrzębskiego Węgla.

PlusLiga
GKS Katowice - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:20, 25:19, 27:25)
GKS Katowice Komenda, Quiroga, Krulicki, Butryn, Rousseaux, Kohut, Mariański (libero) oraz Woch, Sobala
Aluron Virtu Masny, Ferreira, Gawryszewski, Bociek, Semeniuk, Rejno, Koga (libero) oraz Andrzejewski (libero), Waliński, Malinowski

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Sensacyjne zwycięstwo Dawida Kubackiego w Pucharze Świata

V Bieg z Sercem WOŚP w Świętochłowicach

Materiał oryginalny: Spodek odczarowany, GKS Katowice wygrał z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie 3:0 ligowy mecz ZDJĘCIA - Dziennik Zachodni