OPRAC.:
Bartosz Głąb
Spodek Super Cup.
Spodek Super Cup. Screen YouTube Kanał Sportowy
Spodek Super Cup. FK Żeleziarne Podbrezowa ze Słowacji okazało się najlepsze w halowym turnieju towarzyskim. W meczu finałowym okazali się lepsi od czeskiego Banik Ostrawa wygrywając 5:2. Na najniższym stopniu podium znalazł się Górnik Zabrze

Spodek Super Cup. FK Żeleziarne Podbrezowa najlepsze w turnieju halowym w katowickim spodku

W meczu o trzecie miejsce Górnik Zabrze wygrał z GKS Katowice 6:2, a w spotkaniu o piątą lokatę Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało ROW Rybnik również 6:2.

Kilkutysięczna widownia obejrzała też pokazowe spotkanie, w którym drużyna Gwiazd Śląskiej Piłki wygrała z ekipą Gwiazd GKS Katowice 5:1. Mecz poprowadził – podobnie jak finał – „eksportowy” polski sędzia Szymon Marciniak. W zwycięskiej drużynie zagrali m.in. Ryszard Czerwiec, Ireneusz Jeleń i Seweryn Gancarczyk.

W półfinałach Banik pokonał GKS 10:3, a FK Żeleziarne Górnika 6:4.

Spodek Super Cup. Turniej wrócił do Spodka po 26 latach

Halowe zmagania piłkarskie wróciły do Spodka po 26-letniej przerwie. W styczniu 1998 odbył się tam turniej organizowany po raz czwarty przez redakcję „Sportu”. Wygrał go GKS po finałowym zwycięstwie nad Odrą Wodzisław po rzutach karnych 4-3.

Wtedy udział wzięło osiem zespołów ówczesnej pierwszej ligi (dziś ekstraklasy).Na trybunach, na których zasiadło ponad 6 tys. kibiców, doszło do bijatyki i zawody zostały dokończone po półtoragodzinnej przerwie. Do szpitali trafiło pięć osób, na miejscu pomocy medycznej udzielono około setce poszkodowanych.

Spodek Super Cup. Turniej elementem obchodów 60-lecia GKS-u Katowice

Teraz uczestnicy zostali dobrani tak, by animozji na widowni nie było. Niedzielna impreza była elementem obchodów 60-lecia GKS. Piłkarze rywalizowali na boisku o wymiarach 42 x 22 m ze sztuczną trawą, otoczonym bandami ledowymi, z bramkami o wymiarach 5 x 2 m.

Drużyny składały się z pięciu graczy (czterech plus bramkarz), zmiany były hokejowe, a spotkania trwały po 20 minut bez zatrzymywania czasu.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, potem dwie najsłabsze drużyny zagrały o piąte miejsce, pozostałe w półfinałach.