Stal Mielec awansowała do I ligi!

Kuba Zegarliński
Stal Mielec wygrała z ROW-em Rybnik 3:0 i trzy kolejki przed końcem sezonu zapewniła sobie awans do I ligi. Mielczanie zagrają na zapleczu Ekstraklasy po 19 latach przerwy.

Stal Mielec - KS ROW Rybnik3:0 (1:0)

Bramki: Nowak 45+1, Sobczak 59, 65.

Stal: Libera - Zalepa, Bierzało, Sulewski, Getinger (80 Liberacki), Żubrowski, Lech (82 Marciniec), Sobczak (77 Prejs), Cholwiak, Nowak, Prokić (85 Oziębło).

Rybnik: Kajzer, - Grolik, Slisz, Gładkowski, Jary, Mandrysz, Płonka (74 Broniewicz), Muszali, Krotofil, Siwek (46 Musiolik), Gnojny.

Sędziował Konrad Gąsiorowski (Lublin). Widzów 4 500

-Wiemy o co walczymy, dla tego klubu i miasta – zapewnił przed spotkaniem obrońca Stali Sebastian Zalepa. Nikt w Mielcu nie zakładał innego scenariusza jak zwycięstwo nad przyjezdnymi z Rybnika i zapewnienie sobie historycznego awansu do 1.ligii. Stal Mielec na grę w tej klasie rozgrywkowej czeka od długich dziewiętnastu lat.

Stali do osiągnięcia zamierzonego celu wystarczał remis, jednak podopieczni Janusza Białka nie mieli zamiaru być minimalistami od początku spotkania ruszyli do odważnych ataków. Już w 3.minucie mielczan na prowadzenie mógł wyprowadzić Andreja Prokić ale piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek bramki gości. W następnych minutach przewaga mielczan stawała się coraz bardziej wyraźna. Przed kolejnymi dobrymi szansami stanął Prokić jednak żadna z nich nie przyniosła powodzenia. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, tuż przed polem karnym faulowany był Mateusz Cholewiak. Do piłki ustawionej na 17.metrze podszedł Bartosz Nowak i mierzonym strzałem pokonał Daniela Kajzera doprowadzając czterotysięczną mielecką widownię w stan dzikiej radości.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Podopieczni Janusza Białka z łatwością przeprowadzili kolejne akcje ofensywne nierzadko wchodząc w pole karne gości jak w masło. Ich starania zostały wynagrodzone w 59.minucie. Pięknym strzałem z narożnika pola karnego popisał się będący ostatnio w wyśmienitej formie Szymon Sobczak. W 65.minucie znów ze znakomitej strony pokazał się Sobczak. Były zawodnik Górnika Zabrze po raz drugi popisał się pięknym strzałem i podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

ROW Rybnik po otrzymaniu trzeciego ciosu wyraźnie opadł z sił. Mielczanie z ogromną łatwością dochodzili do kolejnych okazji bramkowych, a Daniel Kajzer golkiper zespołu gości bronił kilkukrotnie w beznadziejnych sytuacjach, a co najmniej dwie jego parady mogą śmiało ubiegać się o miano interwencji sezonu.
Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i mielczanie pewnie pokonując ROW Rybnik zapewnili sobie awans na zaplecze ekstraklasy.

Opinie po meczu

Jakub Żubrowski: Myślę, że dzisiejsze spotkanie pokazało, że zasłużyliśmy na ten awans. Dziś po raz kolejny potwierdziliśmy naszą dominację w lidze i to, że cały sezon utrzymywaliśmy wysoką dyspozycję. Drużyna z Rybnika nie mogła znaleźć recepty na naszą dobrą grę i stąd wzięła się również nasza duża przewaga w dzisiejszym meczu. Cieszymy się z awansu ale pamiętamy, że do końca pozostały jeszcze trzy kolejki.

Szymon Sobczak: Spotkanie nam się ułożyło. Na pewno bardzo ważna była bramka zdobyta przez Bartka tuż przed przerwą. Chcieliśmy koniecznie wygrać dzisiejszy mecz i to nam się udało. Oczywiście cieszę się z moich dwóch bramek i z tego, że potrafiliśmy szczególnie w drugiej połowie zdominować przeciwnika. Zachowujemy koncentrację. Mamy jeszcze trzy kolejki do końca sezonu i w nich chcemy potwierdzić naszą dominację.

Materiał oryginalny: Stal Mielec awansowała do I ligi! - Nowiny