od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Bramki padły tylko przed przerwą. Stal Mielec wygrała z Radomiakiem Radom 2:0 na rozpoczęcie 6. kolejki. Choć wynik sugeruje gładkie zwycięstwo, to mecz wcale taki łatwy już nie był.

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec - Radomiak Radom 2:0

Widowisko śledziło przeszło 5,5 tys. kibiców w tym 350 gości. Pod koniec drugiej połowy młyn gospodarzy zaprezentował racowisko. Wtedy właśnie wprowadzony Krzysztof Wołkowicz próbował wywalczyć karnego, ale mimo bolesnego zderzenia powtórki wykazały, że to Albert Posiadała jako pierwszy dotarł do piłki.

Stal musiała się mocno napocić, żeby wygrać mecz do zera. Sprzed linii wybijali choćby asekurujący Mateusz Matras i Piotr Wlazło. Wykazał się także Mateusz Kochalski. Były bramkarz Radomiaka zaliczył kilka udanych interwencji. Po uderzeniu Leonardo Rochy piłka trafiła w poprzeczkę, a kiedy spróbował Dawid Abramowicz to odbiła się od słupka.

Na prowadzenie Stal wyszła w 22 minucie. Po miękkim dośrodkowaniu Krystiana Getingera krok w złą stronę wykonał Albert Posiadała. To kosztowało jego i Radomiak utratę bramki po główce Berta Esselinka.

Tuż przed przerwą Radomiaka dobił 18-letni Łukasz Gerstenstein. Piłkarz wypożyczony ze Śląska Wrocław przeprowadził udany rajd. Po rykoszecie od obrońcy trafił do siatki.

Od kiedy Kamil Kiereś przejął Stal Mielec (marzec 2023) drużyna nie przegrała jeszcze domowego meczu. Cztery wygrała, pięć zremisowała.

Mimo wygranej Stal nadal ogląda plecy Radomiaka, który uzbierał o punkt więcej - dziewięć.

Oceny piłkarzy po meczu Stal Mielec - Radomiak Radom (w skali 1-6):