Star Starachowice - Siarka Tarnobrzeg 0:2 w meczu sparingowym dwóch trzecioligowców. Oba zespoły testowały piłkarzy

Damian Wiśniewski
Obie drużyny zagrały ze sobą w rundzie jesiennej trzeciej ligi. Star wygrał wtedy 1:0 Marcin Słoka
Siarka Tarnobrzeg pokonała Star Starachowice 2:0 w meczu sparingowym dwóch trzecioligowców. Oba zespoły testowały zawodników.

Star Starachowice - Siarka Tarnobrzeg 0:2 w meczu sparingowym

Star Starachowice - Siarka Tarnobrzeg 0:2 (0:1)
Bramki:
Piotr Cichocki 35, Bartosz Krzysztofek 70.
Star (I połowa): Lipiec - Styczyński, Jagiełło, Bracik, Stefański - zawodnik testowany, Puton, Kośmider, Kawecki - Śliwiński, Eduardo.
Star (II połowa): Lipiec (60. Mazur) - Styczyński (70. Jeziorski), Gębura, Cukrowski, Majdanewycz, Kawecki (60. Nowak), Duda, Ambrozik, Handzlik, zawodnik testowany (70. I. Zając), Stanisławski.
Siarka (I połowa): Zawodnik testowany - Świgut, Woś, Szymocha, testowany - P. Lisowski, Feret, D. Lisowski - Cichocki, Mróz, Orlik.
Siarka (II połowa): Zawodnik testowany - D. Lisowski, Bieniarz, Szymocha, testowany - P. Lisowski, Marszalik, Zwolski - Krzysztofek, Prusiński, Krempa.

Star Starachowice testuje piłkarzy

- Trudno to ocenić ten mecz, ponieważ testowaliśmy w pierwszej połowie trzech zawodników i nie byli oni zgrani z pozostałymi piłkarzami. Siarka zagrała w silnym zestawieniu i było to widać. Można pochwalić ją za styl gry i formę, ale nie odbierałbym tego meczu przez pryzmat wyniku i poziomu. Na pewno nie zagralibyśmy takim składem w meczu ligowym - powiedział nam po spotkaniu trener starachowickiej drużyny, Tadeusz Krawiec.

W weekend jego podopiecznych czekają dwa kolejne mecze sparingowe. W piątek zmierzą się z GKS Pniówek Pawłowice Śląskie, a w sobotę z GKS Bełchatów - oba mecze w Starachowicach, oba zaczną się o godzinie 14.

Trener Siarki Tarnobrzeg zadowolony z gry

Z meczu zadowolony był natomiast trener Siarki Tarnobrzeg.

- Za nami bardzo dobry mecz, wygraliśmy 2:0, ale ten wynik mógłby być trzykrotnie wyższy, ponieważ stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji. Cieszy to, bo graliśmy z dobrą drużyną, ale pamiętamy, że to tylko mecz sparingowy - powiedział nam Dariusz Kantor.

Siarka testowała w tym meczu dwóch bramkarzy i jednego z nich chce zatrzymać na stałe. Sprawdzana była też pozycja lewego obrońcy. Ogółem klub z Tarnobrzega jest już blisko zakontraktowania dwóch zawodników, ale do załatwienia pozostały formalności z ich aktualnymi zespołami.

Siarkę również czekają dwa sparingi w tym tygodniu. W piątek zagra z Unią Tarnów od godziny 15, a w sobotę z Wisłą Puławy od 12. Oba te mecze zagra na wyjeździe.