Stocznia już bez Bartosza Kurka. Najlepszy siatkarz...

Stocznia już bez Bartosza Kurka. Najlepszy siatkarz rozwiązał umowę!

Zdjęcie autora materiału

Maurycy Brzykcy

Głos Szczeciński

Aktualizacja:

Głos Szczeciński

W czwartek rano z pokładu Stoczni Szczecin zszedł pierwszy zawodnik. Najlepszy siatkarz Europy, Bartosz Kurek, rozwiązał umowę z naszym klubem. Kto będzie następny?

Koniec Stoczni Szczecin? Czytaj więcej:Bartosz Kurek odchodzi z klubu


Kurek trafił do Szczecina latem, choć kontrakt podpisał jeszcze przed złotymi dla Polaków mistrzostwami świata. Wydawało się, że wspólnie z Łukaszem Żygadłą i inny świetnymi zawodnikami podbiją parkiety Plus Ligi, a w Szczecinie zbudują potęgę.

Kontrakt Kurka był wysoki, ale siatkarz długo na swoją pozycję i gażę pracował. Dzięki odpowiedzi Miasta na zapytanie Stoczni w sprawie pilnego wsparcia środkami finansowymi wiemy, że klub zalegał zawodnikowi przynajmniej z dwumiesięczną pensją, a kwota wynosiła 300 tysięcy złotych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Bartosz Kurek najlepszym siatkarzem Europy. Zapracował

Miesięcznie najlepszy siatkarz Europy miałby więc inkasować około 150 tysięcy złotych. Jest jednak wart tych pieniędzy. Nie tylko był najlepszym zawodnikiem naszej drużyny w bieżącym sezonie, ale sprawił, że o Stoczni przynajmniej przez kilka tygodni mówiło się dużo i dobrze.

- Klub piłki siatkowej Stocznia Szczecin informuje, że Bartosz Kurek nie jest już zawodnikiem naszej drużyny. Umowa między atakującym oraz klubem została rozwiązana za porozumieniem stron - czytamy w komunikacie. - Serdecznie dziękujemy Bartkowi nie tylko za znakomitą grę w barwach Stoczni Szczecin, ale też za jego zaangażowanie i codzienną postawę. Zawodnikowi życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej karierze sportowej.

ZOBACZ TEŻ: Bartosz Kurek oświadczył się Annie Grejman! Kim jest jego partnerka? ZDJĘCIA
Sporo mówiło się o tym, że Kurek ma dużo propozycji zza granicy, ale wydaje się, że może zostać w Plus Lidze. Poważnym chętnym na jego transfer jest Onico Warszawa.

Wiele wskazuje na to, że także kolejni siatkarze rozwiążą wkrótce umowy z klubem. Czwartek powinien być sądnym dniem dla Stoczni. O godz. 19 nasza ekipa podejmie Trefl Gdańsk.CZYTAJ TEŻ:Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Sportowy24 na Facebooku