Świątek gra dalej! Dominacja rywalki przez cały mecz!

OPRAC.: Filip Bares
Hussein Sayed/Associated Press/East News
Iga Świątek udanie rozpoczęła próbę obrony tytułu podczas turnieju WTA 1000 w Dausze, w Katarze. Liderka światowego rankingu bez większych problemów ograła Rumunkę Soranę Cirsteę 6:1, 6:1.

Spis treści

Zwycięstwo Świątek

W poniedziałek nie było wątpliwości, która tenisistka była lepsza w Dausze, bowiem Cirstea nie miała nawet jednej okazji do przełamania Polki. Rumunka obroniła dwa break-pointy w swoim pierwszym gemie serwisowym, ale w dwóch kolejnych nie umiała już obronić się przed rywalką. Świątek konsekwentnie realizowała swój plan i pewnie wygrała pierwszego seta 6:1.

Druga partia wyglądała identycznie - Cirstea wygrała swoje podanie za pierwszym podejściem, a potem dała się już zdominować. Świątek wygrała drugiego seta również 6:1 i cały mecz 2:0.

W trzeciej rundzie Świątek z wygraną pojedynku Jekaterina Aleksandrowa - Erika Andriejewa.

Zeszły rok nie ma znaczenia

Świątek pytana przed turniejem o obronę tytułu nie przywiązywała do tego większej wagi.

- Zeszły rok nauczył mnie, że nie ma sensu skupiać się na obronie czegokolwiek. To zupełnie inny rozdział - powiedziała Iga Świątek.

W 2023 Polka pokonała w finale Amerykankę Jessicę Pegulę 6:3, 6:0, a dwa lata wcześniej wygrała z Estonką Anett Kontaveit 6:2, 6:0.

- Będę przystępować do turnieju krok po kroku i tak naprawdę nie będę myśleć o tym, co wydarzyło się rok, czy dwa lata temu, ponieważ wszyscy jesteśmy na różnych etapach życia. Byłoby miło, gdybym mogła tutaj dobrze grać, ale już się nauczyłam, że w tenisie nie można wiele oczekiwać, bo zawsze coś cię zaskoczy - dodała liderka światowego rankingu.