OPRAC.:
Chelsea - Manchester City 4:4
Chelsea - Manchester City 4:4 PAP/EPA
Liga angielska. Ależ to były emocje. Chelsea znowu zafundowała swoim kibicom kapitalne widowisko. Po ograniu Tottenhamu tym razem wydarła remis z... nowym liderem, Manchesterem City. Bramka na 4:4 padła z rzutu karnego w 95 minucie.

Premier League. Chelsea - Manchester City 4:4. Skrót meczu

Mecz obfitował w zwroty akcji. Pod koniec pierwszej połowy przeciętnie spisująca się w tym sezonie Chelsea prowadziła nawet 2:1, jednak to "Obywatele" byli bliżsi zwycięstwa. Dwie bramki dla nich zdobył Norweg Erling Haaland, który z 13 trafieniami prowadzi w klasyfikacji strzelców, a po jednej - Szwajcar Manuel Akanji oraz Hiszpan Rodri.

W zespole Chelsea na listę strzelców wpisali się kolejno: Brazylijczyk Thiago Silva, Raheem Sterling, Senegalczyk Nicolas Jackson oraz Cole Palmer. Ten ostatni, były zawodnik Manchesteru City, ustalił wynik meczu z rzutu karnego w piątej minucie doliczonego czasu gry.

W tabeli Manchester City ma przewagę punktu nad Liverpoolem i Arsenalem. "The Reds" pokonali u siebie Brentford 3:0 (dwie bramki Mohameda Salaha), a w sobotę "Kanonierzy" wygrali w Londynie z Burnley 3:1.

Dwa punkty do City traci niedawny lider Tottenham Hotspur, który po świetnym początku sezonu dostał zadyszki. W sobotę "Koguty" poniosły drugą z rzędu porażkę, przegrywając na wyjeździe z Wolverhampton 1:2. PAP